Fotografia przedstawia dzieci wraz z opiekunami i dyrektorem biblioteki w bibliotece20 marca 2023 roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem gościła w swych salach uczniów klasy IIc Szkoły Podstawowej im Gustawa Zielińskiego w Skępem wraz z opiekunami tj. wychowawczynią Aliną Sobocińską i Mirosławą Dąbrowską. W skromnych murach naszej Biblioteki rozmawialiśmy o współczesnej bibliotece, zasadach udostępniania zbiorów kiedyś i dziś, drodze książki od autora do czytelnika oraz zasadach gromadzenia i przechowywania zbiorów na półkach. Była to bardzo ciekawa podróż poprzez historię książki pisanej, jej rolę i rolę bibliotek w rozwoju ludzkości.

Bardzo dziękuję za wizytę i zapraszam do kolejnych odwiedzin naszej Książnicy. Sprawiliście nam wielką radość.

Na zdjęciu widać dyrektora biblioteki prezentującego siedzącym w bibliotece przed nim dzieciom kartę katalogową

Fotografia przedstawia dyrektora prezentującego coś siedzącym wokół niego w bibliotece dzieciom

Fotografia przedstawia dyrektora biblioteki oprowadzającego dzieci wokół regałów z książkami

Fotografia przedstawia dyrektora pokazującego zgromadzonym wokół niego dzieciom dawny katalog biblioteczny