Zdjęcie przedstawia dzieci siedzące na dywanie w bibliotece wraz z opiekunami i dyrektorem biblioteki pozujących do wspólnego zdjęcia. Dyrektor biblioteki i opiekunowie stoją, dzieci siedzą poniżej na dywanieWraz z nastaniem nowego roku szkolnego Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem przystąpiła do realizacji swej misji popularyzacji książki i czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców Gminy. W ramach działalności biblioteki w środowisku edukacyjnym 9 września 2022 r. dyrektor Miejsko –Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem odwiedził nowopowstałe Niepubliczne Przedszkole „Kujawiaczek” w Skępem.

W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się mnóstwa informacji nt. funkcjonowania skępskiej książnicy. Poznały zasady bycia czytelnikiem. Z zaciekawieniem przeglądały kolorowe książeczki przywiezione na zajęcia przez przybyłego gościa. Wysłuchały wierszy Jana Brzechwy z książki pt. „Brzechwa dzieciom”. Jednak najwięcej radości przyniosło dzieciom kolorowanie obrazków m.in.  postaci z ich  ulubionych bajek. Dla najodważniejszych przygotowane zostało zadanie specjalne polegające na ułożeniu obrazków pociętych w postaci puzzli. Jednak i z tym zadaniem maluchy sobie bardzo dobrze poradziły.

Praca z dziećmi i dla dzieci to wielka radość i przyjemność. Radość dzieci, ich zaangażowanie oraz uśmiech w trakcie zajęć to wielka motywacja i zobowiązanie do doskonalenia metod prowadzenia spotkań z najmłodszymi czytelnikami i jeszcze gorliwszej pracy dla ich dobra.

Dyrektor biblioteki siedzi na krześle w przedszkolu i pokazuje dzieciom kolorową książeczkę

Dyrektor biblioteki siedzi na krześle w przedszkolu, na dywanie przed nim siedzą dzieci. Dyrektor pokazuje dzieciom kolorową książeczkę

Dyrektor biblioteki siedzi na krześle w przedszkolu i czyta dzieciom kolorową książeczkę. Dzieci siedzą na dywanie

Fotografia przedstawia dzieci w przedszkolu siedzące przy stoliku i kolorujące kredkami obrazki