W tym roku Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem po raz kolejny przystąpiła do programu czytelniczego realizowanego przez Instytut Książki pt. skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym pt. "Mała książka - wielki człowiek"

plakat zawiera miniaturę ksiązki, logo akcji i kartę czytelnikaTegoroczna edycja jest trzecią, w której skępska biblioteka bierze udział.  Założeniem programu jest m.in wzrost liczby czytelników w wieku przedszkolnym, którzy po rozpoczęciu przygody z książką wyrabiają nawyk korzystania z Biblioteki i postrzegają ją jako miejsce przyjazne, w którym czują się swobodnie i bezpiecznie. Kolejnym powodem istnienia programu jest także zwiększenie liczby czytelników – nie tylko dzieci biorących udział w projekcie, ale także ich rodziców, którzy nierzadko odwiedzają Bibliotekę po raz pierwszy od wielu lat.

W ramach projektu dzieciom wydawane są tzw. wyprawki czytelnicze składające się z Karty Małego Czytelnika, naklejek, książki oraz broszury dla rodziców. Udział w projekcie jest bezpłatny zarówno dla biblioteki jak i dzieci i rodziców. Dzięki przekazywaniu Wyprawek Czytelniczych, a następnie uroczystemu wręczaniu dyplomów Małym Czytelnikom, Bibliotekarze nawiążą z nimi bliższe relacje i będą mogli razem świętować kolejne czytelnicze sukcesy.

Przebieg tegorocznej edycji  przedstawiał będzie się następująco:

- od września biblioteki otrzymają materiały promocyjne i Wyprawki Czytelnicze

- wydawanie dzieciom Wyprawek Czytelniczych rozpocznie się jesienią 2020 roku i potrwa aż do ich wyczerpania.

Więcej informacji na temat samej kampanii znajdą Państwo na stronie wielki-czlowiek.pl.