Biblioteczny Dzień Kundelka
w Publicznym Przedszkolu im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Skępem

20211104 0943514 listopada 2021 roku w Publicznym Przedszkolu im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Skępem odbyły się zajęcia edukacyjne w ramach akcji pn. Dzień Kundelka. Zajęcia zostały zorganizowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem. Biblioteczne spotkanie z  przedszkolakami poprowadził dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki publicznej w Skępem Jerzy Kowalski.

W ramach obszernego programu edukacyjnego przygotowanego przez skępską książnice dzieci wysłuchały informacji o różnych rasach psów występujących w Polsce. Zrozumiały wyjątkowy i niepowtarzalny charakter psa nierasowego, jakim jest kundelek. Uczestniczyły w zajęciach plastycznych: kolorowały obrazki z wizerunkiem psów, słuchały wierszy o kundelkach. Układały puzzle z pieskami. Tworzyły i wycinały własne, pokolorowane puzzle oraz własne, niepowtarzalne obrazki kundelków swoich wymarzonych kundelków.

Kolejny cykl zajęć edukacyjnych i następne spotkanie z przedszkolakami zaplanowane zostało na koniec listopada w ramach akcji dotyczącej praw dziecka.

dyrektor biblioteki trzymający rysunek psa

dzieci układające wycinanki na podłodzedzieci rysujące obrys psa

Przedszkolaki trzymające dyplom