Zdjęcie przedstawia grupę dzięci trzymających otrzymane upominki30 maja rozpoczął się XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem ,,Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach’’.

Z tej okazji 10 maja 2020 r. na zaproszenie dyrekcji i nauczycieli Niepublicznego Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczego w Wierzbicku, w którym edukację realizują również dzieci z tereny Gminy Skępe w placówce gościł dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem Jerzy Kowalski.

Celem wizyty było przeprowadzenie zajęć czytelniczo edukacyjnych o zwierzętach. Dominującym tematem zajęć był pies. W trakcie spotkania dzieci oglądały przywiezione ze skępskiej biblioteki książeczki. Wysłuchały czytanych przez Jerzego Kowalskiego bajek. Poznawały i odgadywały obrazki ze zwierzętami. Dzieci wraz z opiekunami pokolorowały ilustracje obrazkowe z motywem pieska. Układały puzzle. Przez całe zajęcia dzieciom towarzyszył zaprzyjaźniony z Ośrodkiem piesek - suczka LILI.

Na zakończenie wizyty uczniowie otrzymali od przybyłego gościa słodkie upominki, odwdzięczając się wręczeniem dyrektorowi pięknego podziękowania.

Najcudowniejszą oznaką wdzięczności za zajęcia jest uśmiech dziecka, a tego uśmiechu w trakcie zajęć nie brakowało.

Na zdjęciu dzieci wraz z opiekunami układają puzle Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem wręcza upominek przy okazji wizytyUczestnik zajęc wycinami puzle z kartki papieru