Radosne wakacje z BibliotekąWzorem lat ubiegłych, również i w tym roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem zorganizowała w okresie wakacyjnym zajęcia dla dzieci i młodzieży. Zajęcia odbyły się w dniach od 24 do 5 lipca 2024 r.. Jak zwykle, tak i w tym roku program zajęć był różnorodny, tak, aby jak największa liczba dzieci z terenu naszej gminy mogła z nich skorzystać. Przygotowany program zajęć został zrealizowany w stu procentach.

24 czerwca 2024 r odbyły się zajęcia plastyczne zorganizowane zarówno w wersji plenerowej jak i świetlicowej. W poniedziałek radośnie i licznie dzieci przybyły do skępskiej biblioteki. Było trochę historii, trochę zabawy i trochę elementów edukacyjnych. Tworzyliśmy portrety. Rysowaliśmy charakterystyczne obrazy skępskiej starówki. Rozwiązywaliśmy test o Skępem i jego historii. Zawsze na bibliotecznych spotkaniach dzieci jest zarówno zabawa, jak i nauka przekazywana w sposób radosny..
            26.06.2024 r.  odbył się Piknik pod chmurką w Głęboczku. Dzięki uprzejmości naszego wspaniałego przyjaciela pana leśniczego Marcina Bednarskiego dzieci uczestniczyły w lekcji przyrody w Leśnictwie Głęboczek. Pan leśniczy z wielką pasją wtajemniczał nas w tajniki lasu. Po pouczającym spacerze po lesie gościliśmy w leśnym Ośrodku Edukacyjnym w Glęboczku. Była to cudowna podróż po tajnikach przyrody. Na zakończenie zajęć dzieci radośnie piekły kiełbaski na ognisku oraz uczestniczyły w grach i zabawach na świeżym powietrzu. Bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Skrwilno, które za sprawą bardzo życzliwego i troskliwego pana Leśniczego Marcina Bednarskego użyczyło nam gościny w leśnej szkole. Było to bardzo pouczające i radosne spotkanie.

28.06.2024 r. w piątek odbyły się zajęcia sportowe na Orliku. Było fajnie i wesoło za sprawą konkurencji sportowych przeprowadzonych przez trenerów Roberta Krajewskiego i Przemka Matuszczaka. Bardzo dziękujemy za przygotowanie dzisiejszych zawodów. Rywalizacja uczetników przebiegała w atmosferze fair-play.

W poniedziałek 01.07.2024 r. dzieci uczestniczyły w wyjeździe do Ośrodka Edukacji Ekologicznej Eko-Czar, w  Czarnym Bryńsku. W trakcie pobytu w Ośrodku pod okiem przewodnika i opiekuna uczestnicy przeszli ścieżkę edukacyjną. Uczestniczyli w grach i zabawach na świeżym powietrzu na terenie ośrodka oraz delektowali się kiełbaskami z grilla przygotowanymi przez pracowników Ośrodka

03.07.2024 r.  w środę organizatorzy letnich zajęć przygotowali dla dzieci na terenie Skępego grę miejską

Celem uczestników było odnalezienie, odgadnięcie zagadek rozlokowanych w różnych miejscach i pozyskanie wskazówek do dalszej gry. Dzieci ochoczo podążały szlakiem wytyczonym przez organizatorów odnajdując ukryte w różnych miejscach Skępego koperty z zadaniami. W każdym z miejsc dowiadywały się wielu ważnych informacji m.in. o historii naszego miasta. Była to wspaniała zabawa.

Na zakończenie wakacyjnych zajęć pn. Nie siedź w domu. Radosne wakacje z biblioteką uczestnicy spotkań 5 lipca 2024 r. uczestniczyli w wycieczce do Torunia, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji. W programie wycieczki dzieci zwiedziły Młyn Wiedzy, Mediatekę, Kinder Park oraz nieodłączny punkt każdej wycieczki McDonald. To był wyjątkowo udany wyjazd, który zakończył cykl letnich spotkań w bibliotece.