To już 22 raz do Skępego przybyli młodzi poeci z całej Polski. Okazją do odwiedzenia naszego miasta i gminy było podsumowanie wyników i wręczenie nagród w 22 Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Gustawa Zielińskiego organizowanym od prawie ćwierć wieku przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem. Konkurs odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starosty Lipnowskiego i Burmistrza Miasta i Gminy Skępe.

W tym roku uroczysta Gala konkursowa odbyła się w Zajazd Mihałufka -Skępe. Z tej okazji do Skępego przybyli przedstawiciele parlamentarzystów i władz państwowych wspierających konkurs w tym przedstawiciel wiceministra sprawiedliwości i posła na Sejm Arkadiusza Myrchy, przedstawicielka posła na Sejm RP Krystiana Łuczaka. W gronie przedstawicieli wspierających ideę konkursu należy również wymienić wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasza Szymańskiego: przedstawicieli władz samorządowych z terenu powiatu lipnowskiego tj. Powiat Lipnowski, władze samorządowe Skępego, Wielgiego, Kikoła, Tłuchowa, przedstawicieli stowarzyszeń tj. Stowarzyszenia Gmin Ziemi Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej, Polskiego Związku Bibliotek oraz lokalnego biznesu m.in. Zajazd Mihałufka -Skępe, Firmę "Akryl" Farby i Lakiery Waldemara Łykowskiego, skępski Bank Spółdzielczy. Nagrodę główną w wysokości 1500 zł Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego wręczył Członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego Marszałek Marek Wojtkowski. W imieniu Starosty Lipnowskiego Nagrodę Starosty Lipnowskiego laureatce drugiego miejsca wręczył Sekretarz Miasta i Gminy Zbigniew Małkiewicz. Laureaci pozostałych nagród i wyróżnień również otrzymali wartościowy sprzęt elektroniczny zakupiony przez fundatorów nagród.

Goście uczestniczący w gali wysłuchali wspaniałej interpretacji znanych piosenek zabarwionych nutką poezji w wykonaniu Patrycji Koszytkowskiej, Karoliny Boguckiej i Anny Abramowicz ze Szkoły Podstawowej w Wólce pod kierunkiem Marka Kamińskiego.

Uczestnicy gali konkursowej poznali treść nagrodzonych utworów czytanych osobiście przez autorów wierszy.
         Konkurs to doskonała okazja do promocji Skępego i Powiatu Lipnowskiego, co w rozmowach podkreślali uczestnicy gali konkursowej. Jak się okazuje dzięki konkursowi bywają w Skępem również na wypoczynku i czasami tutaj niepostrzeżenie zaglądają. Miło to słyszeć, że konkurs jest takim małym magnesem przyciągającym tutaj uczestników w celach turystycznych oraz przybywających z powodów sentymentalnych i wspomnieniowych.

Zdjęcie przedstawia widok na nagrody i tablice reklamowe ustawione w centralnej części Zajazdu Mihałufka Zdjęcie przedstawia widok na nagrody i tablice reklamowe ustawione w centralnej części Zajazdu Mihałufka Zdjęcie przedstawia widok na nagrody i tablice reklamowe ustawione w centralnej części Zajazdu Mihałufka Zdjęcie przedstawia widok na nagrody i tablice reklamowe ustawione w centralnej części Zajazdu Mihałufka Zdjęcie przedstawia widok ogólny na salę w której przy stolikach siedzą goście przybyli na galę wręczenia nagród Zdjęcie przedstawia list gratulacyjny z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji skierowany do uczestników konkursu Zdjęcie przedstawia członków Jury konkursu siedzących przy stoliku Sali konkursowej Zdjęcie przedstawia członków Jury konkursu siedzących przy stoliku Sali konkursowej w trakcie powitania gości przybyłych na galę, którego dokonuje dyrektor Biblioteki  Zdjęcie przedstawia przedstawicielkę Firmy „Akryl” wręczającą nagrodę laureatce Konkursu Zdjęcie przedstawia laureatkę konkursu czytającą nagrodzony wiersz Zdjęcie przedstawia Członka Zarządu Polskiego Związku Bibliotek w trakcie wręczenia nagrody laureatce konkursu Zdjęcie przedstawia Dyrektora Biblioteki w wręczającego nagrodę laureatowi konkursu Zdjęcie przedstawia Prezesa Stowarzyszenia Gmin Ziemi Dobrzyńskiej wręczającego nagrodę laureatowi konkursu Zdjęcie przedstawia Dyrektora Biblioteki wręczającego podziękowanie członkowi Jury Konkursu Zdjęcie przedstawia Dyrektora Biblioteki wręczającego podziękowanie członkowi Jury Konkursu Zdjęcie przedstawia dyrektora Biblioteki przemawiającego do zgromadzonych w trakcie Konkursu Gości Zdjęcie przedstawia dwie laureatki Konkursu prezentujące otrzymane dyplomy