Na zdjęciu widać dyrektora biblioteki pozującego z grupką dzieci do wspólnej fotografii w sali konferencyjnej urzędu12 maja odbyło się wysłuchanie uczestników Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży z okazji Światowego Dnia Książki i  Praw Autorskich pt. Poetycka Wiosna w  Skępem zorganizowanego pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skępe.

Do konkursu przystąpiło 54 uczestników którzy recytowali wybrane przez siebie utwory w trzech kategoriach tematycznych. Pierwsza kategoria to teksty poety księdza Jana Twardowskiego. Druga kategoria -zawierała teksty Jana Brzechwy. Trzecia grupa recytatorów zmagała się z tekstami poetów Ziemi Dobrzyńskiej.

Nad przebiegiem recytacji i oceną uczestników czuwało Jury pracujące pod przewodnictwem Jerzego Kowalskiego w składzie Krystyna Czesława Chojnicka i Maria Rykowska.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu i dyplomów uczestnikom poetyckich zmagań nastąpiło 23 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Wręczenia nagród dokonał Sekretarz Miasta i Gminy Skępe Zbigniew Małkiewicz wraz z przedstawicielami Jury Czesławą Krystyną Chojnicką  i Jerzym Kowalskim.

Na zdjęciu widać dyrektora biblioteki i członków jury stojącego w Sali konferencyjnej i przemawiającego przez mikrofon

Na zdjęciu widać dyrektora biblioteki przemawiającego do zgromadzonych w trakcie konkursu recytatorskiego w sali konferencyjnej urzędu

Na zdjęciu widać uczestnika konkursu recytującego wiersz

Na zdjęciu widać uczestników i organizatorów konkursu zgromadzonych w sali konferencyjnej urzędu