Regulamin konkursu plastycznego
„Nie bądźcie obojętni
Auschwitz nie spadło z nieba !!!

(cytat : Profesor Marian Turski”)

I. Cele konkursu i jego zasięg

• Konkurs ma zasięg powiatowy
  • Upowszechnienie wiedzy na temat tragedii Holokaustu.
  • Upamiętnienie ofiar masowej zagłady.
  • Kształtowanie wrażliwości na cierpienie drugiego człowieka.
  • Krzewienie wartości humanistycznych związanych ze zwalczaniem nietolerancji, dyskryminacji i rasizmu.
  • Motywowanie uczniów do rozwijania pasji historycznych i artystycznych.

II. Organizator

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem

87-630 Skępe, tel. 542877015

III. Patronat honorowy

Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Skępe

IV. Warunki uczestnictwa w konkursie

• Konkurs będzie przeprowadzony w dwóch kategoriach:
  • dla uczniów szkół podstawowych z terenu Powiatu Lipnowskiego,
  • dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu Lipnowskiego.
  • Praca (plakat) ma być wykonana samodzielnie przez pojedynczego autora i nawiązywać do tytułu konkursu.
  • Praca może być wykonana w dowolnej technice plastycznej (np. collage, pastele, farby plakatowe, grafika) na papierze typu brystol w formacie A4 (210 × 297 mm) lub A3 (297 × 420 mm)
  • Prace należy składać do dnia 2 lutego 2024 roku w siedzibie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem.
  • Praca powinna być opisana na odwrocie wg poniższego wzoru:

Imię, nazwisko ucznia

Nazwa szkoły, adres, telefon

Imię i nazwisko nauczyciela – opiekuna.

• Prace zgłoszone do konkursu nie będą zwracane autorom.
  • Przystępując do konkursu, uczestnik zobowiązany jest podpisać klauzulę RODO stanowiącą załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu i wyraża zgodę na:
  • przetwarzanie przez organizatora jego danych osobowych na potrzeby przeprowadzenia konkursu i realizacji jego celów, na warunkach określonych w rozporządzeniu  Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz.  UE. L 2016,  nr 119), zwanego dalej RODO
  • nieodpłatną publikację (prezentowanie publicznie w dowolny sposób, w tym m.in. w Internecie) pracy konkursowej uczestnika, jego wizerunku, imienia, nazwiska, informacji o miejscowości, w której mieszka i/lub o szkole, do której uczęszcza, w ramach promocji konkursu oraz działalności organizatora.
  • Do pracy konkursowej powinno być załączone podpisane przez przedstawicieli ustawowych lub opiekunów prawnych uczestnika oświadczenie, którego treść zawiera załącznik nr 2 do regulaminu.

V. Nagrody

• Zwycięzcy konkursu otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.
  • Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy.

VI. Ocena prac konkursowych

• O wyłonieniu laureatów konkursu decyduje jury powołane przez Organizatora.
  • Jury weźmie pod uwagę:
  • zgodność pracy z tematem konkursu,
  • oryginalność/kreatywność,
  • walory artystyczne (m.in. kompozycja, kolorystyka, technika wykonania).
  • Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne.

VII. Ogłoszenie wyników

• Lista laureatów zostanie opublikowana na stronie internetowej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem: https://biblioteka.skepe.pl/
  • O terminie uroczystego ogłoszenia wyników, wręczenia nagród i otwarcia wystawy pokonkursowej laureaci i ich opiekunowie zostaną poinformowani za pośrednictwem strony internetowej organizatora.

Klauzula RODO