Na zdjęciu widać grupkę dzieci w siedzące na dywanie w przedszkolu. Przed dziećmi stoi dyrektor biblioteki z książką w ręku.29 września w całej Polsce obchodzona jest akcja czytelnicza pn. „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”. Do akcji włączyła się również Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem poprzez organizację spotkań z najmłodszymi czytelnikami. W ramach głośnego czytania dyrektor biblioteki odwiedził przedszkolaków w przedszkolu w Skępem (27.10. 2023), w przedszkolu w Wiosce (27.10.2023), w Klubie Malucha w Skępem (02.10.2023), oraz Przedszkolu „Kujawiaczek”.(04.10.2023)

Szczególny charakter miała wizyta w Niepublicznym Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Wierzbicku (29.10.2023), gdzie uczą się dzieci  z niepełnosprawnością, w tym liczna grupa uczniów z gminy Skępe.

Wizyty w placówkach oświatowych to doskonała okazja do zachęcania dzieci i ich rodziców do wizyt w bibliotece, do czytania dzieciom i przez dzieci od najmłodszych lat. W trakcie spotkań dyskutowano o roli biblioteki i książki w życiu człowieka. Dzieci wspólnie z przedstawicielem biblioteki czytały bajki i wierszyki, zapoznawały z się z bogatym księgozbiorem naszej książnicy, którego skromną część mogły wziąć do ręki w trakcie zajęć.

Na zdjęciu widać grupkę dzieci w przedszkolu , którym dyrektor siedzący na krześle wręcza kolorowe książecki.

Na zdjęciu dziewczynka wręcza dyrektorowi podziękowanie za odbyte zajęcia

Na zdjęciu widać grupkę dzieci w siedzących na dywanie w przedszkolu. Przed dziećmi na krześle siedzi dyrektor biblioteki

Na zdjęciu widać dyrektora biblioteki siedzącego na krześle i pokazującego dzieciom kolorowe książeczki

Na zdjęciu widać dziecko wraz z opiekunem w ośrodku w  Wierzbicku siedzące na dywanie.

Na zdjęciu widać dziewczynkę siedzącą na krześle, czytającą książkę. Obik dziewczynki stoi dyrektor biblioteki. Przed nimi siedzą dzieci na dywanie.

Na zdjęciu widać dyrektora biblioteki siedzącego na krześle i czytającego książkę. Obok stoi chłopiec, przed nimi siedzą pozostałe dzieci na dywanie

Na zdjęciu widać nauczycielkę na krześle czytającą książkę dzieciom siedzącym przed nią na dywanie. Obok stoi dyrektor biblioteki

Na zdjęciu widać dzieci siedzące na dywanie w kręgu. Między dziećmi leżą książeczki, któ®e dzieci przeglądają.

Na zdjęciu widać grupkę dzieci w siedzące na dywanie w przedszkolu. Przed dziećmi siedzi dyrektor biblioteki z książką w ręku.