PROTOKÓŁ

z posiedzenia Jury Gminnego konkursu dla dzieci i rodziców na rymowankę o bibliotece lub hasło promujące bibliotekę i czytelnictwo w 2023 roku

1. Posiedzenie Komisji oceniającej odbyło się w dniu 8 marca 2023  r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Skępem

2. Komisja obradowała w składzie: Jerzy Kowalski - Przewodniczący Komisji, Urszula Małkiewicz - członek Komisji i Anna Olszewska  - członek Komisji

3. Komisja stwierdziła, że na Konkurs wpłynęło 19 prac nadesłane przez 12 uczestników

4. W wyniku oceny i analizy prac Komisja ustaliła następujące wyniki konkursu:

I miejsce –Igor Górzyński za tekst:

Idzie Lenka po książeczkę, zaraz Pan Jureczek otworzy biblioteczkę.

Lenka wejdzie Książeczkę poszuka a Pani Ulcia w komputer ją wstuka.

Uśmiech na twarzy lenie nie znika, bo to frajda dla małego smyka.

Teraz Lenka przez dzień cały może słuchać bajeczek wspaniałych.

Super jest skępska biblioteka, w której zawsze coś ciekawego na nas czeka

II miejsce – Jakub Krzyżanowski za tekst:

Zamiast w telefonach i przed komputerami do biblioteki publicznej w Skępem zapraszamy, bo dzięki książkom wiadomo to od lat przenosimy się w piękny wyobraźni świat.

III miejsce – Aleksander Wrzosek za tekst:

Biblioteko moja miła, czemu Ty się tak smuciłaś,
przecież wszyscy Cię kochają
i tak często odwiedzają.
Czy pogoda, niepogoda,
Na Twą książkę zawsze zgoda

III miejsce –Maria Leszczyńska za tekst:

Książka uczy!
Książka rządzi!
Z książką nigdy nikt nie zbłądzi

III miejsce Maks Orzechowski za tekst:

Moja książka ukochana
Jak co wieczór jest czytana

oraz wyróżnienie:  Wiktoria Bombalicka za tekst:

Książka z lewej, książka z prawej – wybierajcie i czytajcie, a znajdziecie się już w bajce!

5. Organizatorzy serdecznie dziękują i gratulują uczestnikom za udział w Konkursie.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom oraz dyplomów uczestnikom Konkursu odbędzie się 21 marca 2023 r. – wtorek o godzinie 15.10 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Skępe (sala nr 12)