Zdjęcie przedstawia dzieci siedzące na dywanie w przedszkolu w trakcie zajęć prowadzonych przez dyrektora biblioteki22 września 2022 r. w Publicznym Przedszkolu im. Ewy Szelburg – Zarembiny odbyła się lekcja biblioteczna pt. „Dary jesieni”. Z tej okazji skępskich przedszkolaków odwiedził dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem Jerzy Kowalski.

W ramach zajęć dzieci dowiedziały się tego, kiedy nastaje jesień i co zwiastuje jej nadejście. Poznały najważniejsze dary jesieni m.in. warzywa i owoce. Przedszkolaki poznały jesienne dary lasu  np. grzyby. Omówione zostały grzyby jadalne. Jednak szczególna uwaga została zwrócona na niejadalne i trujące gatunki.

Na zakończenie zajęć dzieci wysłuchały bajek o zdrowym żywieniu, które przeczytał dyrektor biblioteki. W ramach podsumowania zajęć przedszkolaki otrzymały do pokolorowania obrazki o tematyce jesiennej.

Zdjęcie przedstawia dzieci siedzące na dywanie w przedszkolu w trakcie zajęć prowadzonych przez dyrektora biblioteki. Dyrektor w rekach trzyma atlas grzybów.

Zdjęcie przedstawia dzieci wraz z wychowawcami siedzące na dywanie w Przedszkolu