Fotografia przedstawia zdjęcie grupowe dzieci i dyrektora  stojących w klasie. W tle na scianie widać jesienną dekorację na gazetce szkolnej19 października 2021 r. w ramach wieloletniej współpracy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem ze Szkołą Podstawową w Czermnie dyrektor skępskiej książnicy Jerzy Kowalski poprowadził gościnnie dwie lekcje biblioteczne. Akcja czytelnicza odbyła się w ramach ,,jesiennego czytania bajek" ze skępską biblioteką.

Wspólnie z dziećmi z klas 0,1,2,3 rozmawiano o jesieni i pięknej, polskiej literaturze. W trakcie zajęć czytane były tematyczne wiersze i piękne, polskie, regionalne legendy m.in. o toruńskich piernikach. Dzieci układały puzzle z motywem jesiennym. Obowiązkowym punktem zajęć były ulubione przez uczniów zajęcia plastyczne w trakcie których uczniowie kolorowali obrazki z motywem jesiennym zaczerpnięte z ich ulubionych bajek. Poniżej przedstawiona została krótka fotorelacja z zajęć.

Zdjęcie przedstawia zajęcia w Szkole Podstawowej w Czermnie. Na zdjęciu widać dyrektora biblioteki , który stoi przy dzieciach siedzących w szkolnych ławkach

Na zdjęciu widać dzieci siedzące przy stolikach i przeglądające książeczki dla dzieci. W tle widać dyrektora biblioteki rozmawiającego z jednym z uczniów siedzących w szkolnej ławce

Na zdjęciu widać dzieci siedzące w kręgu w klasie na dywanie. W dali widać dyrektora biblioteki siedzącego na krześle i czytającego dzieciom bajki

Na zdjęciu widać dyrektora stojącego przy tablicy szkolnej i prowadzącego zajęcia dla dzieci