Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem wraz z Miastem i Gminą Skępe po raz kolejny zgłosiła się do uczestnictwa w akcji Narodowego Czytania. W tym roku wydarzenie to odbędzie się 5 września. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Para Prezydencka. Lekturą tegorocznej edycji jest "Balladyna” Juliusza Słowackiego.

Jest to już dziewiąta odsłona tego ważnego dla Polaków wydarzenia kulturalnego. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza.

W Skępem od wielu lat impreza odbyła się w klimatycznej scenerii skępskiego rynku - przy fontannie. Miejmy nadzieję, iż sytuacja epidemiczna w kraju, jak i pogoda pozwoli na tradycyjną formę uczestnictwa mieszkańców Skępego w tym kulturalnym i czytelniczym zrywie narodowym. W przypadku trudności zawsze można pokusić się na czytanie zdalne, bądź w zamkniętej sali przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Już dzisiaj zapraszamy mieszkańców Gminy Skępe do tradycyjnie - licznego uczestnictwa w naszym skępskim Narodowym Czytaniu, w trakcie którego można pieczętować przyniesioną lekturę specjalnie wydaną na tę okoliczność pieczęcią, przysyłaną do uczestników z Kancelarii Prezydenta RP.