Nagrody oraz dyplomy dla laureatów konkursu17 czerwca 2020 roku w sali konferencyjnej w Urzędu Miasta i Gminy Skępe odbyło się wręczenie nagród uczestnikom Gminnego Konkursu dla dzieci i rodziców na hasło promujące bibliotekę i czytelnictwo w 2020 r. Wydarzenie to objęte zostało honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skępe.

Konkurs został tradycyjnie ogłoszony przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem w lutym. Ocena prac dostarczonych nastąpiła 11 marca. Oceny dokonała komisja w składzie: Jerzy Kowalski - Przewodniczący Komisji, Urszula Małkiewicz - członek Komisji i Anna Olszewska- członek Komisji.

Po analizie nadesłanych przez 18 uczestników 49 haseł ustalono następujące wyniki:

I miejsce - Adam Kalksztejn, II miejsce - Nikodem Przybyszewski, II miejsce - Martyna Chojnacka, III miejsce - Oskar Skibicki, III miejsce - Filip Przybyszewski, III miejsce - Zuzanna Dudzińska oraz wyróżnienia: Michał Kosztowny, Marcel Sztuczyński,  Antonina Kowalska, Julia Pietrkiewicz, Filip Wysocki, Mateusz Skibicki. Przyznano również nagrodę specjalną: Małgorzata Tybuszewska

Wstępnie wręczenie nagród miało odbyć się 24 marca, jednak z uwagi na regulacje prawne wprowadzone przez rząd w związku z pandemią koronawirusa oraz zakaz organizowania imprez kulturalnych uroczyste wręczenie zostało odłożone na okres późniejszy.

Po poluzowaniu obostrzeń przez rząd, w środę 17 czerwca nastąpiło długooczekiwane oficjalne podsumowanie konkursu. Uroczystość odbyła się przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa przy zachowaniu dystansu społecznego. W uroczystości wzięli udział uczestnicy wraz z opiekunami, członkowie Jury oraz patron konkursu Burmistrz Miasta i Gminy Skępe Piotr Wojciechowski, który wręczył uczestnikom nagrody.

W trakcie uroczystości goście mogli podziwiać nagrodzone hasła wyeksponowane na wystawie konkursowej.

Burmistrz Piotr Wojciechowski wraz z członkami jury wręcza nagrodę laureatowi konkursu

Komisja konkursowa podczas oceny nadesłanych pracZdjęcie grupowe laureatów konkursu przybyłych na galę wręczenia nagródDwoje lauretaów na wspólnym zdjęciu prezentują otrzymane dyplomy