10

Po raz kolejny w Skępem czytaliśmy Narodowo. W całym kraju narodowy zryw czytelniczy odbędzie się 7 września. W Skępem z uwagi na odbywający się w tym dniu odpust Narodowe Czytanie odbyło się 1 września. Patronat nad Narodowym Czytaniem sprawuje Para Prezydencka. U nas lokalnie grono patronów zasila Burmistrz Miasta i Gminy Skępe. Organizatorem wydarzenia w naszej gminie była tradycyjnie Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem.

W uroczystym czytaniu wzięli udział przedstawiciele stowarzyszeń, szkół i mieszkańcy. Oczywiście na wysokości zadania stanęła, jak co roku Szkoła Podstawowa im. Sejmu RP w Wólce, której uczniowie i nauczyciele pod przewodnictwem Pani Dyrektor Magdaleny Grzelak zaprezentowali montaż słowny tegorocznej lektury ,,Kordiana" Juliusza Słowackiego.

Na zakończenie uczestnicy częstowali się pyszną grochówka ufundowaną przez stowarzyszenie Porozumienie dla Skępego. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tym narodowym akcie patriotyzmu.

Zdjęcie przedstawia moment rozpoczęcia „Narodowego Czytania” na Rynku w Skępem. Na zdjęciu stoją Burmistrz Skępego i Dyrektor Biblioteki w Skępem. Dyrektor mówi przez mikrofon. Zdjęcie przedstawia uczestników Narodowego Czytania w Skępem siedzących pod namiotem na Rynku w Skępem Zdjęcie przedstawia chłopca siedzącego na krześle przy stoliku na skępskim skwerku czytającego przez mikrofon lekturę Zdjęcie przedstawia Burmistrza Skępego wręczającego podziękowania uczestnikom Narodowego Czytania siedzącym pod namiotem na skwerku w Skępem Zdjęcie przedstawia uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Wólce stojących przed uczestnikami spotkania i czytających lekturę Kordiana Zdjęcie przedstawia Burmistrza Skępego stojącego i przemawiającego przed siedzącymi pod namiotem na skępskim skwerku uczestnikami Narodowego Czytania Zdjęcie przedstawia uczestniczkę Narodowego Czytania siedzącą na krześle przy stoliku na skępskim skwerku czytającą przez mikrofon lekturę Zdjęcie przedstawia dyrektora skępskiej Biblioteki siedzącego na krześle przy stoliku na skępskim skwerku czytającego przez mikrofon lekturę Zdjęcie przedstawia Burmistrza Skępego i Dyrektora skępskiej biblioteki stojących na skwerku w Skępem. Burmistrz wręcza dyrektorowi podziękowanie za udział w Narodowym Czytaniu Zdjęcie przedstawia chłopca siedzącego na krześle przy stoliku na skępskim skwerku czytającego przez mikrofon lekturę Zdjęcie przedstawia uczestników Narodowego czytania stojących przy stoliku na skwerku w Skępem. Przy stoliku stoi Burmistrz Skępego i stempluje okolicznościową pieczęcią Narodowego czytania Certyfikaty za udział w akcji.