Fotografia przedstawia stojących od lewej strony w Sali Konferencyjnej urzędu :Dorotę Łańcucką, Jerzego Kowalskiego, Bożenę Orszak i Burmistrza Piotra Wojciechowskiego w trakcie rozpoczęcia spotkania i powitania Doroty Łańcuckiej i przybyłych gościW ramach obchodów ogłoszonego w Województwie Kujawsko-Pomorskim Roku Poli Negri w dniu 2 maja 2022 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Skępe odbył się bardzo pouczający wykład. Prezentację o Poli Negri dla mieszkańców Skępego poprowadziła Dorota Łańcucka, która jako przedstawiciel K-P CEN we Włocławku i współzałożycielka Lipnowskiego Towarzystwa Kulturalnego im. Poli Negri przybyła do Skępego. Była to wspaniała wędrówka po ścieżkach historii kina, którego doskonałą wizytówką i symbolem była pochodząca z Lipna Apolonia Chałupiec znana jako Pola Negri.

Wykład zorganizowany został przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem, skępskie Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, Lipnowskie Towarzystwo Kulturalne im. Poli Negri i Stowarzyszenie Skępscy Seniorzy oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku. Honorowy Patronat jako współorganizator wydarzenia objął Burmistrz Miasta i Gminy Skępe.
Bardzo dziękujemy Dorocie Łańcuckiej za wspaniałe spotkanie i ogrom informacji, które w trakcie wykładu przekazała uczestnikom. Dziękujemy wszystkim, którzy w ten świąteczny, majowy dzień zechcieli spędzić czas wsłuchując się w historię życia osoby, która po dzień dzisiejszy jest doskonałą wizytówką Polski na świecie.

Fotografia przedstawia Dorotę Łańcucką omawiającą slajdy wyświetlone na tablicy w takcie wykładu

Fotografia przedstawia uczestników wykładu o Poli Negri siedzących w Sali konferencyjnej urzędu

Fotografia Przestawia Organizatorów spotkania Elżbietę Orszak i Jerzego Kowalskiego stojących w centralnej części Sali konferencyjnej urzędu dziękujących Dorocie Łańcuckiej za wykład o Poli Negri

Fotografia przedstawia Dorotę łańcucką i Bożenę Orszak w stojące w Sali konferencyjnej urzędu w trakcie przekazywania do wpisu kroniki