0034 września 2021 r. odbyła się dziesiąta edycja Narodowego Czytania pod Patronatem pary Prezydenckiej. Wzorem lat poprzednich do akcji włączyło się również Miasto I Gmina Skępe. Organizatorem akcji w naszej gminie było Miasto i Gmina Skępe wespół z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Skępem.

Tradycyjnie skępska, narodowa akcja czytelnicza odbyła się przepięknej scenerii  skępskiego rynku przy fontannie. W tegorocznym czytaniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych Miasta i Gminy Skępe oraz przedstawiciele Powiatu Lipnowskiego, księża z Parafii Miłosierdzia Bożego w Skępem, przedstawiciele stowarzyszeń, dyrektorzy i nauczyciele szkół i przedszkoli oraz wielu mieszkańców Skępego, którzy od wielu lat uczestniczą w tej narodowej akcji.

Tradycyjnie swoje zamiłowanie do literatury zademonstrowali uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Wólce, którzy pod okiem Pani Dyrektor Agnieszki Wykrętowicz przygotowali montaż słowny tegorocznej lektury Narodowego Czytania.

Na pamiątkę uczestnictwa w tym ważnym wydarzeniu każdy uczestnik czytania otrzymał z rąk Burmistrza Piotra Wojciechowskiego specjalny, pamiątkowy certyfikat . każdy uczestnik mógł również opieczętować certyfikat lub przyniesiony egzemplarz książki specjalną pieczęcią nadesłaną do skępskiej biblioteki z Kancelarii Prezydenta RP.

W tym roku zarówno pogoda jak i uczestnicy dopisali, tak wiec skępskie Narodowe Czytanie było wyjątkowo udane.