grupowe zdjęcie dzieci i opiekunów w Ośrodku Wypoczynkowym Jawor . Dzieci trzymają w rękach prace plastyczne przedstawiające sceny z bajek dla dzieci"Kulturalne lato w plenerze" taką nazwę nosił cykl zajęć wakacyjnych zorganizowanych w okresie od 6 do 29 lipca 2020 r. przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem, Centrum Kulturalno Oświatowo Rekreacyjne w Skępem i Centrum Kulturalno Oświatowo Rekreacyjne w Wólce. Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa wszystkie zajęcia zostały zorganizowane na świeżym powietrzu przy zachowaniu wszelkich zasad związanych bezpieczeństwem epidemicznym.

W tym roku do udziału w zajęciach zgłosiło się 25 osób z terenu Gminy Skępe. Znaczna część programu  odbywała się nad jeziorem na terenie skępskiego "Okopu".

W pierwszym dniu odbył się plener plastyczny, w trakcie którego dzieci w oparciu o przygotowany wcześniej motyw na kartce tworzyły obrazy przy zastosowaniu wybranej przez siebie techniki.

Drugiego dnia tj. w środę 8 lipca dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych, które poprowadził gminny animator sportu Robert Krajewski na boisku "Orlik" przy Szkole Podstawowej w Skępem

10 lipca odbyły się zajęcia ekologiczne z udziałem pracowników Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o w Lipnie. w trakcie spotkania uczestnicy dowiedzieli się o zasadach segregowania i przetwarzania odpadów oraz wspólnie z przybyłymi gośćmi uczestniczyli w mini sprzątaniu świata.

13 lipca  odbyło się spotkanie z członkami Stowarzyszenia Ekologiczno-Wędkarskiego "Okoń" ze Skępego. W trakcie spotkania dzieci poznały cele i zasady funkcjonowania Stowarzyszenia. Na własne oczy zobaczyły szeroką gamę sprzętu używanego przez wędkarzy. Jednak najwięcej radości uczestnikom spotkania przyniosły próby samodzielnego wędkowania z pomostu. W trakcie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną w postaci papierowej ryby

15 lipca odbyły się kolejne zajęcia plastyczne. Tym razem miejscem plastycznych poszukiwać i nauki tworzenia był urokliwy Ośrodek Wypoczynkowy "Jawor", w którym dzięki gościnności właścicielki Ośrodka dzieci miło spędziły czas kolorując ilustracje ze znanych bajek.

Kolejne zajęcia odbyły się w poniedziałek 20 lipca. Jak zwykle gościny uczestnikom użyczył skępski "Okop". W tym dniu dzieci spotkały się z mistrzem karate, prezesem Lipnowskiego Klubu Kyokushin Karate Pawłem Olszewskim. W trakcie spotkania odbyła się lekcja karate na świeżym powietrzu. sądząc po reakcjach i emocjach w trakcie zajęć lekcja spodobała się uczestnikom.

Ostatnie zajęcia odbyły się 29 lipca. W tym dniu dzieci przemaszerowały do leśniczówki w Głęboczku. Na miejscu na uczestników zajęć czekał leśniczy Marcin Bednarski, który opowiedział dzieciom o pracy leśniczego oraz w oparciu o tablice edukacyjne ustawione na ścieżce turystycznej zobrazował "życie" lasu.

Na zakończenie letnich zajęć dzięki gościnności pana leśniczego na polanie zapłonęło ognisko, przy którym uczestnicy podsumowali "Kulturalne lato w plenerze".

dzieci siedzące na ławeczkach usytuowanych na skępskim Okopie w trakcie zajęć pod nazwą Kulturalne lato w plenerze

wręczenie przez dyrektora biblioteki podziękowań za przeprowadzone zajęcia ekologiczne dla pracowników Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Lipnie na skępskim Okopie

dzieci uczestniczące w zajęciach Kulturalne lato w plenerze oraz dyrektora biblioteki na skępskim Okopie. W tle widać worki i śmieci zebrane w trakcie akcji sprzątanie świata

moment wręczenia upominków przez pracownicę Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Lipnie dzieciom na skępskim Okopie

członkowie Stowarzyszenia Ekologiczno-Wedkarskiego Okoń i dzieci w trakcie spotkania na pomoście nad Jeziorem Wielkim

uczestnik zajęć wędkarskich stojącego na pomoście, trzymającego w ręce złowioną rybę. W tle Prezes Stowarzyszenia Ekologiczno Wędkarskiego Okoń

dziewczynki stojące na pomoście na tle baneru z logiem Stowarzyszenia Ekologiczno Wędkarskiego Okoń

pokaz- moment prezentacji dzieciom wędek przez osobę prowadzącą zajęcia wędkarskie na pomoście

grupka dzieci kolorujące na pomoście pracę z papieru w postaci ryby

moment wręczenia upominków przez dyrektora biblioteki członkom Stowarzyszenia Ekologiczno-Wędkarskiego Okoń na pomoście nad jeziorem.

grupka dzieci siedzących na murku nad jeziorem w Ośrodku Wypoczynkowym Jawor w Skępem

grupka dzieci kolorujących położoną na chodniku nad jeziorem w Ośrodku Wypoczynkowym Jawor ilustrację z bajki.

grupowa fotografia uczestników zajęć - dzieci wraz z opiekunami i pracownikami Leśnictwa Głęboczek. W tle zdjęcia pole biwakowe w Głęboczku

dzieci i mistrz Karate Paweł Olszewski w trakcie treningu i lekcji karate na skępskim Okopie. Dzieci wykonują ćwiczenia

dzieci i leśniczy stojących przy tablicy edukacyjnej w lesie w trakcie zajęć