Zdjęcie przedstawia dyrektora biblioteki stojącego w klasie przed dziećmi w trakcie prowadzenia zajęć lekcyjnych10 marca w Szkole Podstawowej w Czermnie odbyły się dwie lekcje biblioteczne. Spotkania z dziećmi poprowadził dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem Jerzy Kowalski. Doskonałą okazją do spotkania z dziećmi był obchodzony 3 marca, Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek, czyli dzień, w którym pamiętamy nie tylko o czytaniu i naszych ulubionych książkach, lecz przede wszystkim o ich twórcach.

Od 1984 roku na całym świecie celebruje się Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach tj. w oddziale „0” oraz klasach I-III.

W ramach zajęć dzieci dowiedziały kim jest pisarz i co robi. Poznały różnicę między pisarzem i poetą. Poznały sylwetki najważniejszych polskich pisarzy oraz przykłady ich twórczości. Młodsi uczestnicy zajęć ilustrowali ilustracje do książek poprzez ich kolorowanie i uzupełnianie gotowych szablonów naklejkami. Starsi poznali zasady pracy ze słownikiem oraz leksykonami pisarzy Polski i świata.

Tradycyjnie wspólnie czytane były bajki i opowiadania dziecięce. Było to bardzo pouczające spotkanie, które ubogaciło wiedzę zarówno młodszych, jak i starszych lekcji bibliotecznych.

Zdjęcie przedstawia dzieci siedzące w klasie w ławkach, przy dzieciach stoi dyrektor biblioteki

Zdjęcie przedstawia dzieci siedzące w klasie w ławkach. Dzieci przeglądają gruby słownik

Zdjęcie przedstawia ucznia siedzącego w ławce szkolnej czytającego książkę

Zdjęcie przedstawia dwójkę dzieci siedzących w klasie w ławce szkolnej. Dzieci przeglądają gruby słownik