Na fotografii czwórka dzieci siedzących przy stoliku układa kolorowe puzzleOgólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP w 2013 roku, aby podkreślić wagę kształcenia przedszkolnego w procesie rozwojowym dzieci. Z tej okazji 21 września na zaproszenie Dyrektor Publicznego Przedszkola im. E. Szelburg-Zarembiny w Skępem Iwony Małkiewicz  Przedszkole odwiedził Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej Jerzy Kowalski.

W trakcie spotkania, z okazji tak ważnego dla dzieci święta, przedstawiciel Biblioteki złożył przedszkolakom życzenia, wręczył pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Oczywiście obowiązkowym punktem wizyty było wspólne odśpiewanie "sto lat" dla wszystkich obchodzących "Dzień Przedszkolaka".

Wizyta dyrektora Biblioteki miała charakter uroczystej lekcji bibliotecznej. Dzieci poznały kolorowy świat lektur dla najmłodszych, dostępnych w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Skępem, kolorowały ilustracje z motywem przedszkolnym, układały kolorowe puzzle zawierające w swej treści różne ilustracje - i obowiązkowo napis "Dzień Przedszkolaka" oraz z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania terapeutycznego autorstwa Moniki Sabkowiak pt. "Gdy Franek był Niuniusiem", które odczytała przedszkolna "ciocia" - Lidia Krakowska.

Dzieci razem z Panią Dyrektor Przedszkola, nauczycielami i pracownikami  poczęstowały gościa pysznym, okolicznościowym tortem, wręczając jako podziękowanie za wizytę własnoręcznie wykonaną laurkę. Jednak, i tak największym wyrazem podziękowania jest uśmiech dzieci, którego, jak zwykle w tym cudownym miejscu nie brakowało.

Na fotografii czwórka dzieci siedzących przy stoliku układa kolorowe puzzle

Na fotografii widać dzieci, które wraz z dyrektorem Przedszkola Panią Iwoną Małkiewicz układają puzzle na stolikachNa fotografii widać dzieci siedzące przy stolikach i przeglądające kolorowe książeczki. W tle widać dyrektora Biblioteki trzymającego w rękach kolorową książkę z bajkami