Artykuły

Ferie 2014 – 4 dzień (Kartki walentynkowe)

Ferie 2014 – 4 dzień (Kartki walentynkowe)
 
028Wielkimi krokami zbliża się Dzień Świętego Walentego. Właśnie dlatego tematem kolejnego spotkania były kartki walentynkowe. Dzieci wykazały się wielką kreatywnością. Przy tworzeniu swoich prac wykorzystały m.in. kolorowe kartki, wstążeczki, sznurek, koraliki i cekiny. Pod naszym czujnym okiem miały do dyspozycji również pistolet z klejem na gorąco. W rezultacie powstały piękne kartki, które każdy będzie mógł wręczyć 14 lutego swoim najbliższym.

Ferie 2014 – 3 dzień (Zima wokół nas)

Ferie 2014 – 3 dzień (Zima wokół nas)
 
011Trzeci dzień zajęć rozpoczęliśmy od zmagań plastycznych. Dzieci wzięły udział w konkursie pt. ,,Zima wokół nas”. Uczestnicy zajęć stworzyli piękne prace przy użyciu różnorodnych materiałów m.in. waty. Wszystkie prace zostaną poddane ocenie jury. Dla najlepszych przewidziane są nagrody rzeczowe. Pod koniec zajęć dzieci przygotowały samodzielnie poczęstunek w postaci pysznych kanapek.

Ferie 2014 – I dzień

Ferie 2014 – I dzień (Bezpieczny Internet)
021Od poniedziałku rozpoczęła się przerwa w zajęciach szkolnych. W związku z tym nasza Książnica przygotowała bogatą ofertę zajęć dla dzieci spędzających ferie w naszej miejscowości.
11 lutego obchodzimy dzień bezpiecznego Internetu, dlatego właśnie nasze pierwsze zajęcia były związane z tym tematem. Dzieci dowiedziały się o zagrożeniach oraz zasadach bezpiecznego surfowania po sieci. Poznały drużynę Sieciaków oraz rozwiązywały przygotowane krzyżówki i rebusy. Pod koniec zajęć uczestnicy namalowali plakaty na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Wszystkie dzieci otrzymały również słodki poczęstunek.

Regulamin XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. G. Zielińskiego w Skępem

9 10 11

 

Regulamin XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego
im. G. Zielińskiego w Skępem
 
Organizator: Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem.
Patronat: Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Starosta Lipnowski i Burmistrz Miasta i Gminy w Skępem.
Patronat medialny: „Nowości” Gazeta Pomorza i Kujaw.
Cel konkursu:pobudzenie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej w dziedzinie poezji wśród dzieci i młodzieży, konfrontacja twórczości poetyckiej, promowanie młodych twórców
Zasady uczestnictwa:w konkursie może wziąć udział każdy piszący, nie będący członkiem profesjonalnego związku twórczego. Wiek uczestnika – od 10 do 21 roku życia. Organizatorzy nie ograniczają tematyki utworów.

Czytaj więcej...

Ferie z bibioteką

12

Czytaj więcej...

Ferie 2014 – 2 dzień (Pierwsza pomoc)

Ferie 2014 – 2 dzień (Pierwsza pomoc)
 
001Podczas drugiego dnia naszych zajęć dzieci miały okazję udoskonalić umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Naszymi gośćmi specjalnymi byli Pan Daniel Szwajkowski (członek Lipnowskiego WOPRu) wraz z córką Mają. Na spotkanie przybyli z torbą ratowniczą, deską ortopedyczną i fantomem. Dzieci dowiedziały się m.in. jak należy postępować w przypadku omdlenia, krwotoku z nosa oraz jak unieruchomić kończyny podczas złamania.  Poznały również sposoby transportu poszkodowanego oraz technikę resuscytacji krążeniowo-oddechowej, którą mogły później przećwiczyć na fantomie. Każdy z uczestników mógł obejrzeć resuscytator,  nożyczki ratownicze, kołnierz ortopedyczny, opatrunki hydrożelowe stosowane w przypadku oparzeń oraz młotek bezpieczeństwa z nożem do cięcia pasów. Dzieci miały również możliwość wykazać się praktycznymi umiejętnościami przekazanymi przez naszych gości. 

Angielski dla dzieci w bibliotece

Angielski dla dzieci w bibliotece
11Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem bierze udział w projekcie „FunEnglish w bibliotece". Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 6-12 lat na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego FunEnglish.pl. Łączy on zabawę i naukę z używaniem komputera. Każde dziecko może korzystać z kursu samodzielnie. Dokładnie tak, jak na co dzień korzysta z gier komputerowych. Kurs polega na połączeniu najnowszych technologii z tradycyjnym nauczaniem. Składa się z ponad 60 gier edukacyjnych, setek filmów, piosenek, „foto-lekcji” i ćwiczeń opracowanych przez ekspertów. Dzieci w świecie FunEnglish.pl przeżywają przygody wraz z bohaterami gier i filmów i uczą się bezpośrednio od native speakerów.

Czytaj więcej...