Artykuły

Gminny Konkurs Fotograficzny

Gminny Konkurs Fotograficzny
 
06Serdecznie zapraszamy młodzież z terenu gminy Skępe do udziału w Gminnym Konkursie Fotograficznym pt. ,,Skępe w obiektywie”, organizowanym z okazji odzyskania praw miejskich. Patronat nad Konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Skępe. Prace uczestników będą zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w ramach Dni Skępego.

Biblioteka nieczynna

03

Czytaj więcej...

Życzenia Wielkanocne

01

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
0002Od 19 lat książki mają swoje święto. Pomysłodawcą obchodów Światowego Dnia Książki był wydawca i dziennikarz Vincente Clavel Andrés, który w 1923 roku zorganizował pierwszy Festiwal Książki Hiszpańskiej. Od 1964 r. Święto Książki przejęły inne kraje hiszpańskojęzyczne, a w 1995 r. UNESCO ogłosiło dzień 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. Pięknym zwyczajem Święta Książki związanym z historią Świętego Jerzego, patrona Katalonii jest obdarowywanie się czerwonymi różami i książkami.
Na czytelników Książnicy Skępskiej 23 kwietnia czekały niespodzianki. Zgodnie z katalońską tradycją osoby korzystające ze zbiorów Biblioteki powitane zostały książkami i różami zrobionymi własnoręcznie przez pracowników.

Teatr ,,Maska”

Teatr ,,Maska”
0003Corocznie 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Celem tego dnia jest wspieranie czytania przez najmłodszych oraz rozpowszechnianie książek dla dzieci.
Wspomniane święto było doskonałą okazją do odwiedzenia skępskich przedszkolaków. 3 kwietnia zawitaliśmy do Przedszkola im. Ewy Szelburg-Zarembiny wraz z Teatrem ,,Maska” z Krakowa. Na przedstawienie pt. ,,Magiczna księga” przybyły również dzieci z klas ,,0” Szkoły Podstawowej w Skępem.

Czytaj więcej...

Papież Jan Paweł II - przyjaciel dzieci i młodzieży

Gminny Konkurs Plastyczny „Papież Jan Paweł II - przyjaciel dzieci i młodzieży” z okazji kanonizacji Jana Pawła II
02W przededniu kanonizacji Papieża Polaka Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym pt. „Papież Jan Paweł II - przyjaciel dzieci i młodzieży”. Konkurs odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta i gminy Skępe.
Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej, która nawiązywać będzie do życia i działalności Ojca Świętego Jana Pawła II. Organizatorzy postawili sobie za cel przypomnienie, a wobec najmłodszych przybliżenie, postaci Jana Pawła II, którego zarówno jako zwykłego kapłana, jak i papieża, cechowała niezwykła radość, chrześcijański optymizm i miłość.

Czytaj więcej...

Lekcja biblioteczna

Lekcja biblioteczna ,,Łamigłówki i zagadki o książkach”
00425 marca odwiedziliśmy dzieci z klasy IVa ze Szkoły Podstawowej w Skępem. Tematem zajęć były łamigłówki i zagadki o książkach. Uczniowie rozwiązywali rebusy związane z książką i biblioteką, uzupełniali brakujące wyrazy w podanych tytułach książek oraz wyszukiwali nazwiska pisarzy w podanych zdaniach. Uzupełniali również hasła w krzyżówkach dotyczące określonych bohaterów literackich. Lekcja była doskonałą okazją do sprawdzenia znajomości lektur i książek dla dzieci.
 
 

Czytaj więcej...