Artykuły

Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona

 
Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona
001Jeszcze nie tak dawno można było jedynie pomarzyć o tym, żeby czytelnicy w całej Polsce na co dzień mieli nieograniczony dostęp do zbiorów Biblioteki Narodowej. Dziś jest to możliwe dzięki Cyfrowej Bibliotece Narodowej Polona, ukrytej pod adresem internetowym www.polona.pl

Czytaj więcej...

Świat zawodów

Świat zawodów
0036 marca odwiedziliśmy dzieci z Przedszkola im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Skępem. Tematem spotkania był świat zawodów. Przedszkolaki chętnie rozwiązywały przygotowane przez nas zagadki i opowiadały kim chciałyby zostać w przyszłości. Miały również okazję obejrzeć książeczki przyniesione z biblioteki a na koniec spotkania kolorowały obrazki z przedstawicielami różnych zawodów.

Ferie 2014 – 4 dzień (Kartki walentynkowe)

Ferie 2014 – 4 dzień (Kartki walentynkowe)
 
028Wielkimi krokami zbliża się Dzień Świętego Walentego. Właśnie dlatego tematem kolejnego spotkania były kartki walentynkowe. Dzieci wykazały się wielką kreatywnością. Przy tworzeniu swoich prac wykorzystały m.in. kolorowe kartki, wstążeczki, sznurek, koraliki i cekiny. Pod naszym czujnym okiem miały do dyspozycji również pistolet z klejem na gorąco. W rezultacie powstały piękne kartki, które każdy będzie mógł wręczyć 14 lutego swoim najbliższym.

Z wizytą w bibliotece

Z wizytą w bibliotece
 
00121 lutego naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klas II i III ze Szkoły Podstawowej w Skępem Filia w Łąkiem. Przybyli do nas wraz z wychowawczynią Aleksandrą Welenc. Dla większości z nich był to pierwszy kontakt z naszą książnicą. Dzieci zapoznały się z działalnością biblioteki i księgozbiorem naszej placówki oraz dowiedziały się jakie warunki należy spełnić aby zostać jej czytelnikiem. Po zwiedzeniu biblioteki każdy z uczniów mógł samodzielnie wybrać książki i zaznajomić się z procesem ich wypożyczania. Dzieci skorzystały również z czytelni internetowej. Obejrzały naszą stronę oraz miały dostęp do multimedialnego kursu języka angielskiego FunEnglish.pl. Pod koniec spotkania uczniowie otrzymali zakładki do książek i pocztówki z herbem Skępego. My również dostaliśmy piękne podziękowanie wraz z książką, której ilustracje dzieci wykonały własnoręcznie.

Czytaj więcej...

Ferie 2014 – 3 dzień (Zima wokół nas)

Ferie 2014 – 3 dzień (Zima wokół nas)
 
011Trzeci dzień zajęć rozpoczęliśmy od zmagań plastycznych. Dzieci wzięły udział w konkursie pt. ,,Zima wokół nas”. Uczestnicy zajęć stworzyli piękne prace przy użyciu różnorodnych materiałów m.in. waty. Wszystkie prace zostaną poddane ocenie jury. Dla najlepszych przewidziane są nagrody rzeczowe. Pod koniec zajęć dzieci przygotowały samodzielnie poczęstunek w postaci pysznych kanapek.

Ferie 2014 – 5 dzień (Podsumowanie zajęć)

Ferie 2014 – 5 dzień (Podsumowanie zajęć)
 
029Ferie z biblioteką dobiegły końca. Nasze ostatnie zajęcia przebiegły pod znakiem gier i zabaw. W spotkaniu z dziećmi uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Skępe Andrzej Gatyński oraz Anna Olszewska. Odbyło się również podsumowanie konkursu plastycznego pt. ,,Zima wokół nas”. Jury w składzie: Anna Olszewska (przewodnicząca), Jerzy Kowalski i Katarzyna Błaszkiewicz przyznało następujące nagrody: I miejsce – Nikola Pytelewska, II miejsce – Monika Sobocińska, III miejsce – Kinga Sulkowska. Przyznano także dwa wyróżnienia dla Julii Sikorskiej oraz Kamila Sulkowskiego. Nie zapomnieliśmy również o pozostałych uczestnikach zajęć. Każdy otrzymał drobny upominek.
Pomimo zakończenia ferii dzieci mogą w dalszym ciągu spędzać ciekawie czas w naszej bibliotece. Serdecznie zapraszamy na kurs języka angielskiego, w którym udział bierze już kilkunastu uczestników. Wszystkie osoby pragnące przenieść się do świata pełnego fantazji i przygód mogą również poszperać po naszych regałach w poszukiwaniu swoich książkowych przyjaciół. Na pewno każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Regulamin XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. G. Zielińskiego w Skępem

9 10 11

 

Regulamin XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego
im. G. Zielińskiego w Skępem
 
Organizator: Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem.
Patronat: Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Starosta Lipnowski i Burmistrz Miasta i Gminy w Skępem.
Patronat medialny: „Nowości” Gazeta Pomorza i Kujaw.
Cel konkursu:pobudzenie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej w dziedzinie poezji wśród dzieci i młodzieży, konfrontacja twórczości poetyckiej, promowanie młodych twórców
Zasady uczestnictwa:w konkursie może wziąć udział każdy piszący, nie będący członkiem profesjonalnego związku twórczego. Wiek uczestnika – od 10 do 21 roku życia. Organizatorzy nie ograniczają tematyki utworów.

Czytaj więcej...