Artykuły

Podsumowanie XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Gustawa Zielińskiego

Podsumowanie XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego
im. Gustawa Zielińskiego
000131 maja 2014 r. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Gustawa Zielińskiego w Skępem zorganizowanego przez skępską bibliotekę. Konkurs został objęty patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starosty Lipnowskiego i Burmistrza Miasta i Gminy Skępe. Patronat medialny od I edycji konkursu sprawuje gazeta „Nowości”.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Fotograficznego

Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Fotograficznego
001621 maja nastąpiło rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Fotograficznego pt. ,,Skępe w obiektywie”. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Skępe. Jury w składzie: Jerzy Kowalski, Anna Olszewska, Katarzyna Błaszkiewicz i Beata Kafel dokonało oceny prac zwracając uwagę przede wszystkim na pomysłowość, wartość artystyczną, jakość fotografii i estetykę wykonania pracy. Uroczyste wręczenie nagród oraz wystawa prac uczestników konkursu odbędzie się 1 czerwca w Klasztorze Ojców Bernardynów w ramach obchodów Dni Skępego.

Czytaj więcej...

XII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. G. Zielińskiego w Skępem - podsumowanie

XII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. G. Zielińskiego
w Skępem - podsumowanie
Skępe, dn. 08. 05. 2014 r.
PROTOKÓŁ - WYCIĄG
z posiedzenia Jury XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Gustawa Zielińskiego zorganizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną
w Skępem pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starosty Lipnowskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Skępe.
 

Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego

Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego
000820 maja nastąpiło rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego pt. ,,Papież Jan Paweł II – przyjaciel dzieci i młodzieży”. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Skępe. Jury w składzie: o. Ekspedyt z Klasztoru Ojców Bernardynów w Skępem, Anna Olszewska i Małgorzata Matuszczak dokonało oceny prac zwracając uwagę na samodzielność, kreatywność i staranność wykonania. Uroczyste wręczenie nagród oraz wystawa prac uczestników konkursu odbędzie się 1 czerwca w Klasztorze Ojców Bernardynów w ramach obchodów Dni Skępego.

Czytaj więcej...

Dzień Bibliotekarza

Dzień Bibliotekarza
8 maja obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza. Z tej okazji Zastępca Burmistrza Jerzy Kowalski złożył pracownikom naszej książnicy najserdeczniejsze życzenia i gratulacje za trud włożony w szerzenie czytelnictwa.

Czytaj więcej...

Czytanie łączy pokolenia

,,Czytanie łączy pokolenia”

0004W dniach 8-15 maja obchodzimy Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem ,,Czytanie łączy pokolenia”. Z tej okazji 8 maja odwiedziliśmy dzieci z Przedszkola im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Skępem. Nie mogło zabraknąć wspólnego czytania bajek. Dzieci wysłuchały opowieści o Klubie czytelniczym żółwia Franklina. Chętnie opowiadały również o swoich ulubionych książkach. Pod koniec spotkania wykonały piękne kolorowe zakładki z bajkowymi postaciami.

Czytaj więcej...

Komputer to świetna sprawa

Komputer to świetna sprawa

0015...taką opinią seniorzy ze Skępego zakończyli warsztaty komputerowe, które zorganizowała nasza książnica. Spotkania w bibliotece rozpoczęły się  w  lutym i trwały do końca kwietnia.

Zajęcia prowadzili pracownicy biblioteki.  Uroczyste podsumowanie odbyło się 7 maja. Seniorzy otrzymali pamiątkowe zdjęcia i dyplomy.

Spotkania komputerowe cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy zdobyli umiejętności w zakresie podstawowej obsługi komputera. Kurs ten był prowadzony bezpłatnie, a skierowany był do osób, które rozpoczynają przygodę z komputerem.

Galeria --->