Artykuły

Nie siedź w domu – radosne wakacje z biblioteką

01
 
Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem
 
serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 8 do 13 roku życia do udziału w letnich zajęciach dla dzieci i młodzieży organizowanych przez bibliotekę w Skępem w ramach corocznego cyklu pt. „Nie siedź w domu – radosne wakacje z biblioteką (2014)”.
W ramach zajęć odbędzie się plener plastyczny, krajoznawczy i sportowy oraz ognisko wraz z pieczeniem kiełbasek.
 
Zapisy dzieci przyjmujemy w siedzibie biblioteki w terminie
do 3 lipca – ilość miejsc ograniczona.
 
 
„Nie siedź w domu – spędź radosne wakacje z biblioteką ”
 
 
Serdecznie zapraszamy

Weź książkę i daj jej drugie życie!

Weź książkę i daj jej drugie życie!

 

3017 czerwca obchodziliśmy Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. Tego dnia pracownicy naszej biblioteki ,,uwalniali książki” przy budynku Urzędu Miasta i Gminy w Skępem oraz przy sklepie ,,Lewiatan”. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Wśród książek do uwolnienia znalazły się przede wszystkim powieści dla dorosłych, lektury i opowiadania dla młodzieży oraz bajki dla dzieci. Ogółem udało nam się uwolnić około 200 książek. Książki pochodziły z darów od naszych czytelników.
Wszystkie osoby, które tego dnia nie miały okazji wzięcia udziału w akcji mogą wybrać książki z półki bookcrossingowej znajdującej się w naszej książnicy.
 
 

Podsumowanie XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Gustawa Zielińskiego

Podsumowanie XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego
im. Gustawa Zielińskiego
000131 maja 2014 r. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Gustawa Zielińskiego w Skępem zorganizowanego przez skępską bibliotekę. Konkurs został objęty patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starosty Lipnowskiego i Burmistrza Miasta i Gminy Skępe. Patronat medialny od I edycji konkursu sprawuje gazeta „Nowości”.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
0013W dniach 1-8 czerwca obchodzimy XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem ,,Czytanie-mądra rzecz”. Z tej okazji 5 czerwca odwiedziliśmy dzieci z przedszkola im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Skępem. Grupa Krasnali wysłuchała bajki o zajączku Tuptusiu, natomiast Leśne Skrzaty zapoznały się z historią Muminka Detektywa. Nie zabrakło kolorowych książeczek oraz kolorowanek z bajkowymi postaciami.
 

Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Fotograficznego

Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Fotograficznego
001621 maja nastąpiło rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Fotograficznego pt. ,,Skępe w obiektywie”. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Skępe. Jury w składzie: Jerzy Kowalski, Anna Olszewska, Katarzyna Błaszkiewicz i Beata Kafel dokonało oceny prac zwracając uwagę przede wszystkim na pomysłowość, wartość artystyczną, jakość fotografii i estetykę wykonania pracy. Uroczyste wręczenie nagród oraz wystawa prac uczestników konkursu odbędzie się 1 czerwca w Klasztorze Ojców Bernardynów w ramach obchodów Dni Skępego.

Czytaj więcej...

Wystawa pokonkursowa i wręczenie nagród

Wystawa pokonkursowa i wręczenie nagród
00181 czerwca 2014 r. w Klasztorze Ojców Bernardynów w Skępem odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom dwóch konkursów: Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „Papież Jan Paweł II - przyjaciel dzieci i młodzieży" oraz Gminnego Konkursu Fotograficznego pt. „Skępe w obiektywie". Konkursy zostały objęte patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skępe. Uroczyste wręczenie nagród oraz towarzysząca wystawa prac została zorganizowana w ramach corocznych obchodów „Dni Skępego”. Autorami prac byli uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy, gimnazjum oraz uczniowie Zespołu Szkół im. W. Łukasińskiego w Skępem.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego

Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego
000820 maja nastąpiło rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego pt. ,,Papież Jan Paweł II – przyjaciel dzieci i młodzieży”. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Skępe. Jury w składzie: o. Ekspedyt z Klasztoru Ojców Bernardynów w Skępem, Anna Olszewska i Małgorzata Matuszczak dokonało oceny prac zwracając uwagę na samodzielność, kreatywność i staranność wykonania. Uroczyste wręczenie nagród oraz wystawa prac uczestników konkursu odbędzie się 1 czerwca w Klasztorze Ojców Bernardynów w ramach obchodów Dni Skępego.

Czytaj więcej...