Artykuły

Tydzień Zakazanych Książek 2014

Tydzień Zakazanych Książek 2014
008W dniach 21-27 września obchodzimy Tydzień Zakazanych Książek. Głównym przesłaniem jest świętowanie wolności czytania. Jest to świetna okazja do nadrobienia zaległości w klasyce oraz poznania interesujących faktów na temat niektórych powieści. Pragniemy przypomnieć, że Banned Book Week wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i jest ściśle związany z pierwszą poprawką do amerykańskiej Konstytucji, mówiącej o wolności słowa.

Czytaj więcej...

Zapraszamy po nowości

ZAPRASZAMY PO NOWOŚCI!
 
001Dzięki środkom finansowym Biblioteki Narodowej przyznawanym w ramach Narodowego Programu rozwoju Czytelnictwa nasz księgozbiór wzbogacił się o wiele nowych pozycji. Wśród zakupionych książek każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie. Znajdują się tu liczne nowości oraz klasyki literatury dziecięcej i młodzieżowej. Dorośli czytelnicy będą natomiast mogli wybierać spośród wielu ciekawych
 

Czytaj więcej...

Wakacje z biblioteką 2014 – IV tydzień

Wakacje z biblioteką 2014 – IV tydzień
54Czwarty tydzień rekreacyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży obfitował również w mnóstwo atrakcji. W dniu 12 sierpnia odbyła się wycieczka do Golubia-Dobrzynia. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zwiedzić Zamek Golubski oraz odkryć jego liczne i tajemnicze sekrety. Dodatkową atrakcją, która dostarczyła dzieciom wiele radości był konkurs strzelecki oraz tematyczna gra miejska. Po całodziennym pobycie w Golubiu-Dobrzyniu przyszedł czas na powrót do Skępego. Uczestnicy zmęczeni ale szczęśliwi wracali do domu.
 

Czytaj więcej...

Dotacja na zakup nowości wydawniczych

Dotacja na zakup nowości wydawniczych
 
4Nasza książnica uczestniczy w Programie Biblioteki Narodowej ,,Zakup nowości wydawniczych do bibliotek" - Priorytet 1. Celem Programu, realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek. W tym roku otrzymaliśmy dotację w wysokości 3406 zł.,z czego 1/3 przeznaczymy na nowości dla dzieci i młodzieży.

Wakacje z biblioteką 2014 – III tydzień

Wakacje z biblioteką 2014 – III tydzień
1Ósmego dnia naszych zajęć dzieci zamieniły się w konstruktorów z prawdziwego zdarzenia. Ich zadaniem było robienie latawców. Powstało mnóstwo ciekawych projektów. Latawce zostały pomalowane w przepiękne wzory i zachwycały swoimi kolorowymi ogonami. Na koniec zajęć wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek.
 
 
 

Czytaj więcej...

Podziękowanie dla sponsorów

3

Czytaj więcej...

Wakacje z biblioteką 2014 – II tydzień

Wakacje z biblioteką 2014 – II tydzień
015Piątego dnia naszych zajęć dzieci zamieniły się w małych projektantów mody i malowały własne koszulki farbami do tkanin. Dzięki nim sala w CKOR stała się prawdziwą pracownią, w której powstało mnóstwo niesamowitych projektów, pełnych fantazji i nieskrępowanej twórczej radości. Na koniec zajęć na dzieci czekał słodki poczęstunek.
 

Czytaj więcej...