Artykuły

Podziękowanie dla sponsorów

3

Czytaj więcej...

Wakacje z biblioteką 2014 – IV tydzień

Wakacje z biblioteką 2014 – IV tydzień
54Czwarty tydzień rekreacyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży obfitował również w mnóstwo atrakcji. W dniu 12 sierpnia odbyła się wycieczka do Golubia-Dobrzynia. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zwiedzić Zamek Golubski oraz odkryć jego liczne i tajemnicze sekrety. Dodatkową atrakcją, która dostarczyła dzieciom wiele radości był konkurs strzelecki oraz tematyczna gra miejska. Po całodziennym pobycie w Golubiu-Dobrzyniu przyszedł czas na powrót do Skępego. Uczestnicy zmęczeni ale szczęśliwi wracali do domu.
 

Czytaj więcej...

Wakacje z biblioteką 2014 – I tydzień

Wakacje z biblioteką 2014 – I tydzień
011
W pierwszym dniu wakacji z biblioteką udaliśmy się na plener plastyczny do Ośrodka Wypoczynkowego ,,Jawor”. Uczestnicy zajęć namalowali piękne prace na temat ,,Pocztówka z wakacji”. Nie zabrakło również zabaw i gier sportowych oraz puszczania dużych baniek.
 
 
 
 
 

Czytaj więcej...

Wakacje z biblioteką 2014 – III tydzień

Wakacje z biblioteką 2014 – III tydzień
1Ósmego dnia naszych zajęć dzieci zamieniły się w konstruktorów z prawdziwego zdarzenia. Ich zadaniem było robienie latawców. Powstało mnóstwo ciekawych projektów. Latawce zostały pomalowane w przepiękne wzory i zachwycały swoimi kolorowymi ogonami. Na koniec zajęć wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek.
 
 
 

Czytaj więcej...

III Kongres Dobrzynian

III Kongres Dobrzynian
005W dniach 9-10 lipca na terenie Zespołu Szkół w Czernikowie odbył się III Kongres Dobrzynian. 9 lipca delegacja pracowników naszej biblioteki oraz Centrum Kulturalno-Oświatowo-Rekreacyjnego w Skępem reprezentowała naszą gminę promując jej walory turystyczne, najnowsze inwestycje oraz działalność kulturalną. Na wystawie znalazły się również prace wykonane przez młodych podopiecznych CKOR. W ramach Kongresu odbyła się konferencja poświęcona naszemu regionowi. Pojawili się liczni wystawcy promujący regionalne produkty a całość imprezy dopełniły występy dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Czernikowie.

Czytaj więcej...

Wakacje z biblioteką 2014 – II tydzień

Wakacje z biblioteką 2014 – II tydzień
015Piątego dnia naszych zajęć dzieci zamieniły się w małych projektantów mody i malowały własne koszulki farbami do tkanin. Dzięki nim sala w CKOR stała się prawdziwą pracownią, w której powstało mnóstwo niesamowitych projektów, pełnych fantazji i nieskrępowanej twórczej radości. Na koniec zajęć na dzieci czekał słodki poczęstunek.
 

Czytaj więcej...

Orange dla bibliotek

Orange dla bibliotek
 
orangeMiejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem bierze udział w programie „Orange dla bibliotek” prowadzonego przez Fundację Orange i otrzymała dotację w kwocie 1.466,70 zł.
Dotacja zgodnie z celem Programu zostanie przeznaczona na edukację i popularyzację zwiększenia wykorzystania Internetu przez pracowników i użytkowników biblioteki, a w szczególności na zapewnienie dostępu do szerokopasmowych łączy internetowych, a także na zakup materiałów oraz prowadzenie projektów o charakterze edukacyjnym od stycznia do grudnia 2014 r.
 
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do bezpłatnego korzystania
z Internetu.