Artykuły

Mała lekcja patriotyzmu

Mała lekcja patriotyzmu
0256 listopada po raz kolejny odwiedziliśmy dzieci z Publicznego Przedszkola im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Skępem. Zbliżające się obchody Święta Niepodległości były doskonałą okazją do rozmowy z młodymi obywatelami na temat patriotyzmu. Przedszkolaki dowiedziały się czym jest patriotyzm oraz jak można go okazywać. Dzieci chętnie opowiadały o polskich symbolach narodowych, wysłuchały legendy o powstaniu Warszawy a na koniec otrzymały upominki w postaci kotylionów w narodowych barwach. To było bardzo owocne spotkanie, które z pewnością zapadnie wszystkim długo w pamięci.
 

Czytaj więcej...

Obchody Święta Niepodległości

021
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców
Miasta i Gminy Skępe do udziału w gminnych obchodach
Święta Niepodległości, które odbędą się
11 listopada 2014 r. (wtorek).
 

Czytaj więcej...

Za wolność - polskie drogi do niepodległości

Gminny Konkurs Plastyczny
„Za wolność - polskie drogi do niepodległości”
 
009W tym roku przypada dziewięćdziesiąta szósta rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla uczczenia tej rocznicy Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem ogłosiła Gminny Konkurs Plastyczny pt. „Za wolność - polskie drogi do niepodległości" pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skępe. Konkurs adresowany jest do młodzieży szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Skępe.
Prace uczestników konkursu będą prezentowane na wystawie pokonkursowej zorganizowanej z okazji Święta Niepodległości.
Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w konkursie.
 

Za wolność - polskie drogi do niepodległości - protokół

Skępe, dn. 04 listopada 2014 r.
 
Protokół
z posiedzenia Jury Gminnego Konkursu Plastycznego pt. ,, Za wolność - polskie drogi do niepodległości ” zorganizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skępe.
W dniu 03 listopada 2014 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Skępem zebrała się komisja oceniająca (JURY) w celu dokonania oceny prac plastycznych,
w składzie:
 
Anna Olszewska – przewodnicząca komisji
Małgorzata Matuszczak - członek komisji
Beata Kafel – członek komisji
 
Po zapoznaniu się z pracami uczestników konkursu JURY stwierdziło:
Do konkursu przystąpiło 91 uczestników:
- kl. I-III szkoły podstawowej – 61 uczestników
- kl. IV-VI szkoły podstawowej – 30 uczestników

Czytaj więcej...

Dary jesieni

Dary jesieni
0082 października po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie odwiedziliśmy dzieci z Przedszkola im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Skępem. Tematem przewodnim naszego spotkania były pory roku, a szczególnie jesień. Przedszkolaki opowiadały o zwiastunach obecnej pory roku i wysłuchały jesiennych wierszyków. Wzięły również udział w grze edukacyjnej mającej na celu zapoznanie dzieci z darami jesieni. Na zakończenie zajęć mogły wykazać się artystycznymi zdolnościami kolorując jesienne obrazki. To był bardzo aktywny dzień. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu już w listopadzie.

Czytaj więcej...

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO
Dnia 3 listopada 2014 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Skępem rozstrzygnięty został gminny konkurs plastyczny pt. "Za wolność - polskie drogi do niepodległości." Spośród aż 91 nadesłanych prac jury w składzie Małgorzata Matuszczak, Anna Olszewska i Beata Kafel wyłoniło licznych laureatów i wyróżnionych. Uroczyste rozdanie nagród oraz pamiątkowych dyplomów odbędzie się 11 listopada w Klasztorze Ojców Bernardynów w Skępem po mszy o godzinie 11.30 na które serdecznie zapraszamy w imieniu własnym i uczestników!

Czytaj więcej...

Świętuj z nami wolność czytania!

Świętuj z nami wolność czytania!
021Z okazji Tygodnia Zakazanych Książek 2014 nasza biblioteka po raz kolejny zorganizowała akcję pod hasłem ,,Weź książkę i daj jej drugie życie”, w ramach której rozdawaliśmy książki na ulicach Skępego. Mieszkańcy naszego miasta przygarnęli prawie 200 książek i dali im nowy dom. Wszystkie osoby, którym nie udało się wziąć udziału w dzisiejszej akcji zapraszamy do naszej biblioteki, gdzie na półce bookcrossingowej czeka jeszcze wiele pozycji ,,do przygarnięcia”.