Artykuły

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO
Dnia 3 listopada 2014 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Skępem rozstrzygnięty został gminny konkurs plastyczny pt. "Za wolność - polskie drogi do niepodległości." Spośród aż 91 nadesłanych prac jury w składzie Małgorzata Matuszczak, Anna Olszewska i Beata Kafel wyłoniło licznych laureatów i wyróżnionych. Uroczyste rozdanie nagród oraz pamiątkowych dyplomów odbędzie się 11 listopada w Klasztorze Ojców Bernardynów w Skępem po mszy o godzinie 11.30 na które serdecznie zapraszamy w imieniu własnym i uczestników!

Czytaj więcej...

Za wolność - polskie drogi do niepodległości

Gminny Konkurs Plastyczny
„Za wolność - polskie drogi do niepodległości”
 
009W tym roku przypada dziewięćdziesiąta szósta rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla uczczenia tej rocznicy Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem ogłosiła Gminny Konkurs Plastyczny pt. „Za wolność - polskie drogi do niepodległości" pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skępe. Konkurs adresowany jest do młodzieży szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Skępe.
Prace uczestników konkursu będą prezentowane na wystawie pokonkursowej zorganizowanej z okazji Święta Niepodległości.
Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w konkursie.
 

Tydzień Zakazanych Książek 2014

Tydzień Zakazanych Książek 2014
008W dniach 21-27 września obchodzimy Tydzień Zakazanych Książek. Głównym przesłaniem jest świętowanie wolności czytania. Jest to świetna okazja do nadrobienia zaległości w klasyce oraz poznania interesujących faktów na temat niektórych powieści. Pragniemy przypomnieć, że Banned Book Week wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i jest ściśle związany z pierwszą poprawką do amerykańskiej Konstytucji, mówiącej o wolności słowa.

Czytaj więcej...

Dary jesieni

Dary jesieni
0082 października po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie odwiedziliśmy dzieci z Przedszkola im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Skępem. Tematem przewodnim naszego spotkania były pory roku, a szczególnie jesień. Przedszkolaki opowiadały o zwiastunach obecnej pory roku i wysłuchały jesiennych wierszyków. Wzięły również udział w grze edukacyjnej mającej na celu zapoznanie dzieci z darami jesieni. Na zakończenie zajęć mogły wykazać się artystycznymi zdolnościami kolorując jesienne obrazki. To był bardzo aktywny dzień. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu już w listopadzie.

Czytaj więcej...

Zapraszamy po nowości

ZAPRASZAMY PO NOWOŚCI!
 
001Dzięki środkom finansowym Biblioteki Narodowej przyznawanym w ramach Narodowego Programu rozwoju Czytelnictwa nasz księgozbiór wzbogacił się o wiele nowych pozycji. Wśród zakupionych książek każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie. Znajdują się tu liczne nowości oraz klasyki literatury dziecięcej i młodzieżowej. Dorośli czytelnicy będą natomiast mogli wybierać spośród wielu ciekawych
 

Czytaj więcej...

Świętuj z nami wolność czytania!

Świętuj z nami wolność czytania!
021Z okazji Tygodnia Zakazanych Książek 2014 nasza biblioteka po raz kolejny zorganizowała akcję pod hasłem ,,Weź książkę i daj jej drugie życie”, w ramach której rozdawaliśmy książki na ulicach Skępego. Mieszkańcy naszego miasta przygarnęli prawie 200 książek i dali im nowy dom. Wszystkie osoby, którym nie udało się wziąć udziału w dzisiejszej akcji zapraszamy do naszej biblioteki, gdzie na półce bookcrossingowej czeka jeszcze wiele pozycji ,,do przygarnięcia”.
 

Dotacja na zakup nowości wydawniczych

Dotacja na zakup nowości wydawniczych
 
4Nasza książnica uczestniczy w Programie Biblioteki Narodowej ,,Zakup nowości wydawniczych do bibliotek" - Priorytet 1. Celem Programu, realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek. W tym roku otrzymaliśmy dotację w wysokości 3406 zł.,z czego 1/3 przeznaczymy na nowości dla dzieci i młodzieży.