Artykuły

Wakacje z biblioteką 2014 – I tydzień

Wakacje z biblioteką 2014 – I tydzień
011
W pierwszym dniu wakacji z biblioteką udaliśmy się na plener plastyczny do Ośrodka Wypoczynkowego ,,Jawor”. Uczestnicy zajęć namalowali piękne prace na temat ,,Pocztówka z wakacji”. Nie zabrakło również zabaw i gier sportowych oraz puszczania dużych baniek.
 
 
 
 
 

Czytaj więcej...

III Kongres Dobrzynian

III Kongres Dobrzynian
005W dniach 9-10 lipca na terenie Zespołu Szkół w Czernikowie odbył się III Kongres Dobrzynian. 9 lipca delegacja pracowników naszej biblioteki oraz Centrum Kulturalno-Oświatowo-Rekreacyjnego w Skępem reprezentowała naszą gminę promując jej walory turystyczne, najnowsze inwestycje oraz działalność kulturalną. Na wystawie znalazły się również prace wykonane przez młodych podopiecznych CKOR. W ramach Kongresu odbyła się konferencja poświęcona naszemu regionowi. Pojawili się liczni wystawcy promujący regionalne produkty a całość imprezy dopełniły występy dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Czernikowie.

Czytaj więcej...

Weź książkę i daj jej drugie życie!

Weź książkę i daj jej drugie życie!

 

3017 czerwca obchodziliśmy Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. Tego dnia pracownicy naszej biblioteki ,,uwalniali książki” przy budynku Urzędu Miasta i Gminy w Skępem oraz przy sklepie ,,Lewiatan”. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Wśród książek do uwolnienia znalazły się przede wszystkim powieści dla dorosłych, lektury i opowiadania dla młodzieży oraz bajki dla dzieci. Ogółem udało nam się uwolnić około 200 książek. Książki pochodziły z darów od naszych czytelników.
Wszystkie osoby, które tego dnia nie miały okazji wzięcia udziału w akcji mogą wybrać książki z półki bookcrossingowej znajdującej się w naszej książnicy.
 
 

Orange dla bibliotek

Orange dla bibliotek
 
orangeMiejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem bierze udział w programie „Orange dla bibliotek” prowadzonego przez Fundację Orange i otrzymała dotację w kwocie 1.466,70 zł.
Dotacja zgodnie z celem Programu zostanie przeznaczona na edukację i popularyzację zwiększenia wykorzystania Internetu przez pracowników i użytkowników biblioteki, a w szczególności na zapewnienie dostępu do szerokopasmowych łączy internetowych, a także na zakup materiałów oraz prowadzenie projektów o charakterze edukacyjnym od stycznia do grudnia 2014 r.
 
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do bezpłatnego korzystania
z Internetu.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
0013W dniach 1-8 czerwca obchodzimy XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem ,,Czytanie-mądra rzecz”. Z tej okazji 5 czerwca odwiedziliśmy dzieci z przedszkola im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Skępem. Grupa Krasnali wysłuchała bajki o zajączku Tuptusiu, natomiast Leśne Skrzaty zapoznały się z historią Muminka Detektywa. Nie zabrakło kolorowych książeczek oraz kolorowanek z bajkowymi postaciami.
 

Nie siedź w domu – radosne wakacje z biblioteką

01
 
Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem
 
serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 8 do 13 roku życia do udziału w letnich zajęciach dla dzieci i młodzieży organizowanych przez bibliotekę w Skępem w ramach corocznego cyklu pt. „Nie siedź w domu – radosne wakacje z biblioteką (2014)”.
W ramach zajęć odbędzie się plener plastyczny, krajoznawczy i sportowy oraz ognisko wraz z pieczeniem kiełbasek.
 
Zapisy dzieci przyjmujemy w siedzibie biblioteki w terminie
do 3 lipca – ilość miejsc ograniczona.
 
 
„Nie siedź w domu – spędź radosne wakacje z biblioteką ”
 
 
Serdecznie zapraszamy

Wystawa pokonkursowa i wręczenie nagród

Wystawa pokonkursowa i wręczenie nagród
00181 czerwca 2014 r. w Klasztorze Ojców Bernardynów w Skępem odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom dwóch konkursów: Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „Papież Jan Paweł II - przyjaciel dzieci i młodzieży" oraz Gminnego Konkursu Fotograficznego pt. „Skępe w obiektywie". Konkursy zostały objęte patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skępe. Uroczyste wręczenie nagród oraz towarzysząca wystawa prac została zorganizowana w ramach corocznych obchodów „Dni Skępego”. Autorami prac byli uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy, gimnazjum oraz uczniowie Zespołu Szkół im. W. Łukasińskiego w Skępem.

Czytaj więcej...