Artykuły

Tajemnica Świętego Mikołaja

W środę 10 grudnia 2014 r. mikołajkową wizytę u przedszkolaków z "Klubu Malucha" w Skępem złożył dyrektor biblioteki w Skępem. W trakcie wizyty dzieci opowiadały o przygotowaniach do świąt i swoich nadziejach na prezenty od Świętego Mikołaja.
"Klub Malucha" jako punkt przedszkolny zlokalizowany na terenie Skępego jest najmniejszą z placówek prowadzących edukację najmłodszych mieszkańców. W trakcie wizyty dzieci aktywnie i w bardzo " rodzinnej" atmosferze zgłębiały wiedzę o świętach i tajemniczej postaci Świętego Mikołaja. W dyskusji sporo czasu zabrało wyjaśnienie problemu, jak do domu dostaje się Mikołaj i gdzie zostawia prezenty. Każde z dzieci miało w tym temacie swoje doświadczenia. Jedni twierdzili, ze prezenty wkładane są do butów inni, że pod choinkę. W rozwiązaniu tej zagadki pomogły bajki czytane dzieciom przez przybyłych gości.
Na zakończenie wizyty dzieci obdarowano słodkościami i wykonano pamiątkową świąteczną fotografię.
 
008
 

Czytaj więcej...

Wesołych Świąt

007

Konkurs - ozdoba choinkowa

REGULAMIN GMINNEGO KONKURSU
BOŻONARODZENIOWEGO NA „OZDOBĘ CHOINKOWĄ”
 
§ 1
ORGANIZATOR KONKURSU
1. Organizatorem konkursu jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem ul. Kościelna 2, 87-630 Skępe. Patronat nad konkursem sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Skępe.
 
§ 2
CELE KONKURSU
1. Kultywowanie tradycji i zwyczajów Bożonarodzeniowych.
2. Rozwijanie talentu artystycznego uczniów oraz umiejętności manualnych i plastycznych.
3. Rozbudzanie kreatywności i wyobraźni.
4. Stworzenie możliwości prezentacji własnych prac.

Czytaj więcej...

Mikołajkowe czytanie bajek

9 grudnia 2014 r. odbyło się kolejne spotkanie mikołajkowe z dziećmi. Tym razem pracownicy biblioteki w Skępem odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola "Pod Lipami" w Wiosce.
W ramach "Mikołajkowego czytania bajek" dzieci wysłuchały "Bajki Świątecznej" i opowiadania pt. "Komu potrzebne jest Boże Narodzenie?". Wspólnie zaśpiewano kolędy . Najmłodsi odpowiadali na pytania związane ze świętami i legendą o Świętym Mikołaju. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, w sposób bardzo emocjonalny angażując się w udzielane przez siebie odpowiedzi.
Na zakończenie dzieci wysłuchały piosenki Majki Jeżowskiej pt. "Kochany Panie Mikołaju" oraz otrzymały od przybyłych gości skromne upominki w postaci czekoladowej figurki Mikołaja.
 
001
 

Czytaj więcej...

Kto Ty jesteś? Polak mały!

Kto Ty jesteś? Polak mały!
00114 listopada odwiedziliśmy dzieci z klas 0-III Szkoły Podstawowej w Łąkiem. Tematem spotkania była nasza ojczyzna. Uczniowie poznali jej położenie na mapie Europy, opowiedzieli nam o polskich symbolach narodowych oraz dowiedzieli się jak wygląda herb naszego miasta. Nie zabrakło również wspólnego czytania i rebusów. Dzieci usłyszały opowieść o Warsie i Sawie, Bazyliszku i Toruńskich Piernikach. Opowiadały w jaki sposób okazują miłość do swojej ojczyzny, recytowały patriotyczne wierszyki i śpiewały piosenki. Na koniec otrzymały upominki w postaci kotylionów w narodowych barwach. My również otrzymaliśmy przepiękne podarunki w postaci własnoręcznie zrobionych laurek, za które serdecznie dziękujemy.
 

Mikołajkowo w przedszkolu na Dworcowej

W czwartek (4 grudnia) przedszkolaków odwiedził pan Jerzy Kowalski, kierownik biblioteki wraz z asystentką. W ramach zajęć bibliotecznych pociechy wysłuchały bajek i piosenek o mikołaju. Rozmawiały o Mikołaju i tradycji świąt Bożego Narodzenia. Na koniec zajęć obdarowane zostały słodkim mikołajkiem, za co były czekoladowo wdzięczne!
 

Czytaj więcej...

Obchody Dnia Niepodległości

Obchody Dnia Niepodległości

00111 listopada w Klasztorze Ojców Bernardynów w Skępem odbyły się uroczystości upamiętniające 96. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Częścią uroczystości uświetniających ten szczególny dzień było podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego pt. ,,Za wolność – polskie drogi do niepodległości.” Burmistrz Miasta i Gminy Skępe dokonał wręczenia nagród laureatom oraz pamiątkowych dyplomów i drobnych upominków wszystkim uczestnikom konkursu.

Czytaj więcej...