Artykuły

Mikołajkowo w przedszkolu na Dworcowej

W czwartek (4 grudnia) przedszkolaków odwiedził pan Jerzy Kowalski, kierownik biblioteki wraz z asystentką. W ramach zajęć bibliotecznych pociechy wysłuchały bajek i piosenek o mikołaju. Rozmawiały o Mikołaju i tradycji świąt Bożego Narodzenia. Na koniec zajęć obdarowane zostały słodkim mikołajkiem, za co były czekoladowo wdzięczne!
 

Czytaj więcej...

Konkurs - ozdoba choinkowa

REGULAMIN GMINNEGO KONKURSU
BOŻONARODZENIOWEGO NA „OZDOBĘ CHOINKOWĄ”
 
§ 1
ORGANIZATOR KONKURSU
1. Organizatorem konkursu jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem ul. Kościelna 2, 87-630 Skępe. Patronat nad konkursem sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Skępe.
 
§ 2
CELE KONKURSU
1. Kultywowanie tradycji i zwyczajów Bożonarodzeniowych.
2. Rozwijanie talentu artystycznego uczniów oraz umiejętności manualnych i plastycznych.
3. Rozbudzanie kreatywności i wyobraźni.
4. Stworzenie możliwości prezentacji własnych prac.

Czytaj więcej...

Mała lekcja patriotyzmu

Mała lekcja patriotyzmu
0256 listopada po raz kolejny odwiedziliśmy dzieci z Publicznego Przedszkola im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Skępem. Zbliżające się obchody Święta Niepodległości były doskonałą okazją do rozmowy z młodymi obywatelami na temat patriotyzmu. Przedszkolaki dowiedziały się czym jest patriotyzm oraz jak można go okazywać. Dzieci chętnie opowiadały o polskich symbolach narodowych, wysłuchały legendy o powstaniu Warszawy a na koniec otrzymały upominki w postaci kotylionów w narodowych barwach. To było bardzo owocne spotkanie, które z pewnością zapadnie wszystkim długo w pamięci.
 

Czytaj więcej...

Kto Ty jesteś? Polak mały!

Kto Ty jesteś? Polak mały!
00114 listopada odwiedziliśmy dzieci z klas 0-III Szkoły Podstawowej w Łąkiem. Tematem spotkania była nasza ojczyzna. Uczniowie poznali jej położenie na mapie Europy, opowiedzieli nam o polskich symbolach narodowych oraz dowiedzieli się jak wygląda herb naszego miasta. Nie zabrakło również wspólnego czytania i rebusów. Dzieci usłyszały opowieść o Warsie i Sawie, Bazyliszku i Toruńskich Piernikach. Opowiadały w jaki sposób okazują miłość do swojej ojczyzny, recytowały patriotyczne wierszyki i śpiewały piosenki. Na koniec otrzymały upominki w postaci kotylionów w narodowych barwach. My również otrzymaliśmy przepiękne podarunki w postaci własnoręcznie zrobionych laurek, za które serdecznie dziękujemy.
 

Obchody Święta Niepodległości

021
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców
Miasta i Gminy Skępe do udziału w gminnych obchodach
Święta Niepodległości, które odbędą się
11 listopada 2014 r. (wtorek).
 

Czytaj więcej...

Obchody Dnia Niepodległości

Obchody Dnia Niepodległości

00111 listopada w Klasztorze Ojców Bernardynów w Skępem odbyły się uroczystości upamiętniające 96. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Częścią uroczystości uświetniających ten szczególny dzień było podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego pt. ,,Za wolność – polskie drogi do niepodległości.” Burmistrz Miasta i Gminy Skępe dokonał wręczenia nagród laureatom oraz pamiątkowych dyplomów i drobnych upominków wszystkim uczestnikom konkursu.

Czytaj więcej...

Za wolność - polskie drogi do niepodległości - protokół

Skępe, dn. 04 listopada 2014 r.
 
Protokół
z posiedzenia Jury Gminnego Konkursu Plastycznego pt. ,, Za wolność - polskie drogi do niepodległości ” zorganizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skępe.
W dniu 03 listopada 2014 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Skępem zebrała się komisja oceniająca (JURY) w celu dokonania oceny prac plastycznych,
w składzie:
 
Anna Olszewska – przewodnicząca komisji
Małgorzata Matuszczak - członek komisji
Beata Kafel – członek komisji
 
Po zapoznaniu się z pracami uczestników konkursu JURY stwierdziło:
Do konkursu przystąpiło 91 uczestników:
- kl. I-III szkoły podstawowej – 61 uczestników
- kl. IV-VI szkoły podstawowej – 30 uczestników

Czytaj więcej...