Artykuły

Ozdoba choinkowa - wręczenie nagród

007         14 stycznia w sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Skępe odbyło się uroczyste wręczenie nagród w gminnym konkursie zorganizowanym przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem pt. "Ozdoba choinkowa" pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skępe.

         Na konkurs napłynęły 92 prace ze wszystkich szkół dla, których organem prowadzącym jest Miasto i Gmina Skępe. Komisja w składzie Anna Olszewska-przewodnicząca, Jerzy Kowalski - członek, Monika Jagielska - członek dokonała oceny prac i przydzieliła kolejne miejsca i wyróżnienia uczestnikom konkursu.

Czytaj więcej...

Świtanie wszechczasu VIII

20W grudniu 2014 r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem wydała kolejny zbiór pokonkursowej poezji pt. "Świtanie wszechczasu VIII" zawierający nagrodzone utwory poetyckie w XII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Gustawa Zielińskiego w Skępem organizowanym pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starosty Lipnowskiego i Burmistrza Miasta i Gminy Skępe.
Jest to kolejne wydawnictwo książkowe wydane sumptem biblioteki. Zamieszczone są w nim teksty 21 młodych autorów z całej Polski.

Zbiór jest dostępny w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Skępem.

Tajemnica Świętego Mikołaja

W środę 10 grudnia 2014 r. mikołajkową wizytę u przedszkolaków z "Klubu Malucha" w Skępem złożył dyrektor biblioteki w Skępem. W trakcie wizyty dzieci opowiadały o przygotowaniach do świąt i swoich nadziejach na prezenty od Świętego Mikołaja.
"Klub Malucha" jako punkt przedszkolny zlokalizowany na terenie Skępego jest najmniejszą z placówek prowadzących edukację najmłodszych mieszkańców. W trakcie wizyty dzieci aktywnie i w bardzo " rodzinnej" atmosferze zgłębiały wiedzę o świętach i tajemniczej postaci Świętego Mikołaja. W dyskusji sporo czasu zabrało wyjaśnienie problemu, jak do domu dostaje się Mikołaj i gdzie zostawia prezenty. Każde z dzieci miało w tym temacie swoje doświadczenia. Jedni twierdzili, ze prezenty wkładane są do butów inni, że pod choinkę. W rozwiązaniu tej zagadki pomogły bajki czytane dzieciom przez przybyłych gości.
Na zakończenie wizyty dzieci obdarowano słodkościami i wykonano pamiątkową świąteczną fotografię.
 
008
 

Czytaj więcej...

Uroczyste wręczenie nagród

W związku z tym, iż 22 grudnia 2014 r. odbyło się posiedzenie Jury Gminnego Konkursu Plastycznego pt. "Ozdoba Choinkowa" serdecznie zapraszam Dyrektorów szkół, które brały udział w konkursie wraz z laureatami na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie sie 14 stycznia 2015 r. o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Skępe - sala nr 12.
 
Prosimy zapoznać się z wynikami konkursu, które zostały zamieszczone na stronie LINK -->

Wesołych Świąt

007

Ozdoba Choinkow - Rozstrzygnięcie

Skępe, dn. 22. 12. 2014

Protokół

z posiedzenia Jury Gminnego Konkursu Plastycznego pt. ,, Ozdoba Choinkowa” zorganizowanego przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skępe.

W dniu 22 grudnia 2014 roku w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Skępem zebrała się komisja oceniająca (JURY) w celu dokonania oceny prac plastycznych, w składzie:

Anna Olszewska - przewodnicząca komisji   

Jerzy Kowalski - członek komisji

Monika Jagielska – członek komisji

Czytaj więcej...

Mikołajkowe czytanie bajek

9 grudnia 2014 r. odbyło się kolejne spotkanie mikołajkowe z dziećmi. Tym razem pracownicy biblioteki w Skępem odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola "Pod Lipami" w Wiosce.
W ramach "Mikołajkowego czytania bajek" dzieci wysłuchały "Bajki Świątecznej" i opowiadania pt. "Komu potrzebne jest Boże Narodzenie?". Wspólnie zaśpiewano kolędy . Najmłodsi odpowiadali na pytania związane ze świętami i legendą o Świętym Mikołaju. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, w sposób bardzo emocjonalny angażując się w udzielane przez siebie odpowiedzi.
Na zakończenie dzieci wysłuchały piosenki Majki Jeżowskiej pt. "Kochany Panie Mikołaju" oraz otrzymały od przybyłych gości skromne upominki w postaci czekoladowej figurki Mikołaja.
 
001
 

Czytaj więcej...