Artykuły

Radosne ferie z biblioteką - 2015 - dzień II

0324 lutego to drugi dzień "Radosnych Ferii z Biblioteką". W tym dniu dużo radości dzieciakom przysporzyły własnoręcznie pisane bajki. Jednak wstępem do własnych utworów było wspólne czytanie bajek innych autorów.

Uczestnicy zajęć z wielką ochotą podeszli do tematu. Żywiołowe reakcje i zaangażowanie świadczyły o tym, iż ten punkt programu bardzo się im spodobał. Dzieciaki wykazały się dużą bajkową wyobraźnią. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy. Powstało kilka ciekawych projektów literackich.

Czytaj więcej...

Kabaret "I to i owo" w Skępem

007

Czytaj więcej...

Radosnych ferii z biblioteką

007

Czytaj więcej...

Radosne ferie z biblioteką - 2015 - dzień III

03Trzeci dzień zajęć bibliotecznych minął radośnie i bezpowrotnie. Rozradowane dzieciaki mogły w tym dniu chociaż przez chwilkę wcielić się w rolę urzędnika Urzędu Miasta i Gminy w Skępem. Dzieci uczestniczące na zajęcia biblioteczne zostały podzielone na zespoły. Każdemu z zespołów zostało przydzielone jedno biuro w Urzędzie. Zadaniem zespołów było zapoznanie się z zadaniami i zakresem pracy urzędników. Aby lepiej sprostać zadaniu dzieciaki przygotowały sobie wcześniej zestaw dziesięciu podstawowych pytań pomocniczych, na które odpowiedzi udzielali pracownicy Urzędu.

Czytaj więcej...

XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Gustawa Zielińskiego w Skępem

9 10 11

Województwo Kujawko-Pomorskie, Powiat Lipnowski, Miasto i Gmina Skępe

Regulamin XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego

im. Gustawa Zielińskiego w Skępem

Organizator:

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem
ul. Kościelna 2, 87-630 Skępe
tel.542877015
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona internetowa https://biblioteka.skepe.pl/

Patronat:

Czytaj więcej...

Radosne ferie z biblioteką - 2015 - dzień I

08Pierwszy dzień "Radosnych zajęć z biblioteką 2015" za nami. Dzisiaj nasi najmłodsi poznali kawałek historii Skępego i okolicy w ramach punktu zatytuowanego "Poznaj Historię i zabytki swojego miasta". Po krótkim spacerku po centrum miasta dzieciaki poznawały dzieje Skępego w oparciu o wcześniej przygotowany przez organizatorów materiał fotograficzny. W rolę przewodnika po Skępem wcielił się Jerzy Kowalski - dyrektor biblioteki. Ku radości pracowników biblioteki uczestnicy zajęć wykazali się niemałą wiedzą nt. swojego miasta i okolicy. Z

Czytaj więcej...

Zimowe zajęcia z biblioteką

001
Serdecznie zapraszamy dzieci uczęszczające do szkół podstawowych z terenu gminy Skępe do zapisywania się na zimowe zajęcia z biblioteką, które odbędą się w drugim tygodniu ferii w dniach od 23 do 27 lutego 2015 r.
W przygotowywanym programie planujemy zorganizowanie szeregu konkursów i zabaw dla dzieci. Dzieci będą mogły się wykazać zdolnościami plastycznymi, bajkową wyobraźnią i umiejętnościami pracy w grupie. W trakcie zajęć swój udział zapowiedzieli przedstawiciele SANEPID-u z Lipna.

Czytaj więcej...