Artykuły

Zajęcia wakacyjne 2019

042

Czytaj więcej...

XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Gustawa Zielińskiego w Skępem

0928 czerwca 2019 r. w Miasto i Gmina Skępe za sprawą XVII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Gustawa Zielińskiego gościło młodych poetów, którzy przyjechali na galę wręczenia nagród z najdalszych krańców Polski. To poetyckie wydarzenie organizowane jest przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starosty Lipnowskiego i Burmistrza Miasta i Gminy Skępe. W tym roku na konkurs nadesłanych zostało 50 zestawów wierszy przez uczestników w wieku od 10 do 21 lat.

Czytaj więcej...

XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Gustawa Zielińskiego - protokół

Skępe, dn. 11. 05. 2019 r.

PROTOKÓŁ- wyciąg

z posiedzenia Jury XVII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Gustawa Zielińskiego zorganizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną
w Skępem pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starosty Lipnowskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Skępe.

W dniu 11 maja 2019 r. o godz. 14.00 zebrała się komisja oceniająca (JURY) powołana przez organizatorów protokółem z dnia 10 kwietnia 2019 r. w celu dokonania oceny wierszy nadesłanych na XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Gustawa Zielińskiego w Skępem, w składzie:

Czytaj więcej...

Gustaw Zieliński - patriota, poeta i dobry gospodarz

Gustaw Zieliński - patriota, poeta i dobry gospodarz

0064 czerwca w ramach obchodów "Dnia Patrona Szkoły" w Szkole Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skępem odbyło się spotkanie uczniów wszystkich ostatnich klas szkoły podstawowej i gimnazjum z dyrektorem Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej Jerzym Kowalskim.

Czytaj więcej...

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Miło jest nam poinformować naszych czytelników, iż Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem zakwalifikowała się do kolejnej edycji kampanii społecznej "Mała książka - wielki człowiek". W ubiegłym roku w naszej bibliotece realizowany był projekt kierowany do trzylatków. W tym roku program zostanie w znacznym stopniu rozszerzony i dedykowany jest do szerszej grupy odbiorców. Niebawem zostanie podpisana umowa określająca zasady współpracy w zakresie promocji czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci.

Już dzisiaj zachęcamy rodziców maluchów do odwiedzenia biblioteki i skorzystania z programu dedykowanego właśnie najmłodszym czytelnikom.

Źródła wiedzy

Źródła wiedzy

00230 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Czermnie odbyły się zajęcia biblioteczne pt. Źródła wiedzy". Celem lekcji, która poprowadził dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem Jerzy Kowalski było nauczenie uczniów umiejętności posługiwania się danymi i wskazanie ścieżki poszukiwania właściwych i wiarygodnych źródeł wiedzy, niezbędnych w procesie edukacji.

Czytaj więcej...

Gminny Konkurs Recytatorski

Gminny Konkurs Recytatorski

12213 kwietnia 2019 w remizie OSP w Skępem odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skępe. Wzięło w nim udział 39 uczestników rywalizujących w 4 kategoriach wiekowych. Impreza została zorganizowana przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem. W sobotnie przedpołudnie sala OSP zapełniła się po brzegi. W uroczystości wzięły udział dzieci z terenu całej gminy Skępe wraz z nauczycielami, rodzicami i opiekunami. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili Burmistrz Miasta i Gminy Skępe Piotr Wojciechowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Skępem Janusz Kozłowski, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Skępem Ryszard Szewczyk oraz radne Anna Sobocińska, Maria Krymka i Aleksandra Ruszkowska.

Czytaj więcej...