Marzanna - zimowa panna

Marzanna - zimowa panna

00222 marca do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem przybyły przedszkolaki z "Klubu Malucha" w Skępem. Tematem lekcji bibliotecznej, którą poprowadził Dyrektor Biblioteki Jerzy Kowalski była "Wiosna" i jej pierwsze oznaki. W trakcie lekcji dzieci w oparciu o wcześniej przygotowane ilustracje poznały pierwsze oznaki i symbole wiosny.

Czytaj więcej...

Nadchodzi wiosna

Nadchodzi wiosna

00115 marca 2019 w Niepublicznym Punkcie Przedszkolnym "Nad Rzeczką" odbyło się spotkanie biblioteczne pt. "Wiosna, wiosna ...ach to ty".

W trakcie spotkania dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem Jerzy Kowalski opowiedział o pierwszych oznakach i symbolach wiosennych. Dzieci z radością dzieliły się z przybyłym gościem swoimi spostrzeżeniami nt. nadchodzącej pory roku. Oglądały kolorowe ilustracje przedstawiające pierwsze oznaki wiosny. Kolorowały ilustracje, oraz wysłuchały bajek i wierszyków o wiośnie.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie konkursu na hasło promujące biblioteke i czytelnictwo

PROTOKÓŁ

z posiedzenia Gminnego Konkursu dla dzieci i rodziców

na hasło promujące bibliotekę i czytelnictwo w 2019 r.

pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skępe

1. Posiedzenie Komisji oceniającej odbyło się w dniu 5 marca 2019 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Skępem

2. Komisja obradowała w składzie: Jerzy Kowalski - Przewodniczący Komisji, Urszula Małkiewicz - członek Komisji i Anna Olszewska- członek Komisji

Czytaj więcej...

Konkurs na hasło promujące bibliotekę i czytelnictwo

14019 marca 2019 w sali ślubów Urzędu Miasta i Gminy Skępe odbyło się wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu dla dzieci i rodziców na hasło promujące bibliotekę i czytelnictwo w 2019 r. Konkurs został zorganizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Skępe.

W konkursie udział wzięło 11 uczestników, którzy złożyli do oceny 28 haseł. 5 marca Komisja w składzie Jerzy Kowalski - Przewodniczący Komisji, Urszula Małkiewicz - członek Komisji i Anna Olszewska- członek. Komisji dokonała oceny, w wyniku której przyznano następujące lokaty:

Czytaj więcej...

Hasło promujące bibliotekę - konkurs

Gminny Konkurs dla dzieci i rodziców na hasło promujące bibliotekę i czytelnictwo w 2019 roku

 

Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem zaprasza dzieci i rodziców mieszkających na terenie Miasta i Gminy Skępe do udziału w konkursie na hasło promujące Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem w 2019 r.
pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skępe

 

Regulamin konkursu:

1. Organizator konkursu: Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem, ul. Kościelna 2, 87-630 Skępe, tel. 542877015

2. Cele konkursu:

  • promocja i popularyzacja biblioteki 
  • rozwijanie kreatywności
  • integracja mieszkańców z biblioteką
  • wzmacnianie więzi społecznych i rodzinnych

Czytaj więcej...

Gminny Konkurs Recytatorski

087Regulamin

Gminnego Konkursu Recytatorskiego
pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skępe

 

 

 

I Organizatorzy konkursu:

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem

II Cele konkursu:

Czytaj więcej...

Mała Książka - Wielki Człowiek

028Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem w 2018 r. złożyła wniosek do Instytutu Książki i zakwalifikowała się do programu "Mała Książka - Wielki Człowiek". Wniosek uzyskał pozytywną ocenę Instytutu, dzięki czemu Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki podpisał porozumienie o współpracy w projekcie.

W roku 2018 program przeznaczony był dla dzieci urodzonych w 2015 roku. W tym roku program skierowany jest do dzieci w wieku 3 lat - urodzonych w 2016 r., które zostaną zapisane do Biblioteki w okresie trwania projektu tj. w okresie od stycznia do grudnia 2019 r.. Beneficjentami projektu będą zarówno trzylatki, które są już czytelnikami Biblioteki w Skępem, jak i te, które nimi zostaną w wyniku działań projektowych.

Czytaj więcej...