Wesołych Swiąt

Przechwytywanie

Biblioteka dzieciom

0075 marca do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem ochoczo, z gościnną wizytą przywędrowały dzieci z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego "Nad Rzeczką" wraz z opiekunami.

W trakcie lekcji bibliotecznej dzieci poznały zasady wypożyczania i postępowania z książkami. Zobaczyły, jak różnorodny, kolorowy i bogaty jest świat literatury dziecięcej. Z zaciekawieniem zapoznawały się z różnorodnymi rodzajami książeczek dla dzieci, począwszy od książeczek przytulanek, poprzez książeczki dźwiękowe po grube księgi z baśniami.

Czytaj więcej...

Kulturalne Ferie w Skępem - podsumowanie

W dniach od 12 do 16 lutego w pierwszym tygodniu ferii zimowych w Mieście i Gminie Skępe odbyły się zajęcia dla dzieci pn. "Kulturalne Ferie w Skępem 2018" zorganizowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem wraz z CKOR w Skępem i CKOR w Wólce. Do udziału w zajęciach zgłosiło się 41 osób. w zależności od dnia w zajęciach uczestniczyło od 28 do 36 osób. W programie organizatorzy letniej , kulturalnej przygody przygotowali dla najmłodszych ciekawy program i wiele atrakcji.
033W pierwszym dniu dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, których tematem był „Mój przyjaciel”. Uczestnicy wykonali postać człowieka w skali 1:1. Była to praca płaska półprzestrzenna. W drugiej części zajęć odbyło pouczające się spotkanie z pracownikiem SANEPID-u w Lipnie panią Katarzyną Marczewską. Tematem spotkania było zdrowe żywienie. W pierwszym, feryjnym spotkaniu uczestniczyło 28 dzieci.

Czytaj więcej...

Konkursu na hasło z okazji jubileuszu 70-lecia biblioteki - protokół

PROTOKÓŁ

z posiedzenia Gminnego Konkursu na hasło z okazji jubileuszu 70-lecia biblioteki, promujące bibliotekę i czytelnictwo w 2018 roku.

1. Posiedzenie Komisji oceniającej odbyło się w dniu 15 marca 2018 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Skępem.

2. Komisja obradowała w składzie: Jerzy Kowalski - przewodniczący Komisji, Urszula Małkiewicz - członek Komisji i Małgorzata Mielnicka - członek Komisji.

Czytaj więcej...

X Ogólnopolski konkurs poetycki im. Zdzisława Arentowicza

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku

ogłasza

X Ogólnopolski konkurs poetycki im. Zdzisława Arentowicza

Konkurs ma charakter ogólnopolski, adresowany jest do autorów zrzeszonych i niezrzeszonych w organizacjach twórczych.

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest nadesłanie 3 utworów poetyckich o dowolnej tematyce oraz jednego utworu o tematyce niepodległościowej, nienagradzalnych i niepublikowanych, w czterech egzemplarzach maszynopisu.

Utwory powinny być podpisane godłem słownym (pseudonimem), którym opatrzona będzie także oddzielna koperta, zawierająca wewnątrz dane: imię, nazwisko, wiek autora, dokładny adres domowy, mailowy i numer telefonu.

Prosimy też o dopisanie oświadczenia o treści: „Oświadczam, że jestem autorką/autorem wierszy nadesłanych na konkurs. Wiersze nie były wcześniej publikowane i nagradzane w innych konkursach.”

Czytaj więcej...

Baśnie Andersena ze skępską Biblioteką

032Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem prowadzi szereg działań na rzecz dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy. Do stałego kanonu działań weszły bardzo lubiane przez dzieci tematyczne lekcje biblioteczne prowadzone przez dyrektora biblioteki Jerzego Kowalskiego.

Czytaj więcej...

Jubileszu 70-lecia biblioteki - konkurs

Gminny Konkurs na hasło z okazji jubileuszu 70-lecia biblioteki, promujące bibliotekę i czytelnictwo w 2018 roku

250Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Skępe do udziału w konkursie na jubileuszowe hasło promujące Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem w 2018 r.

Regulamin konkursu:

1. Organizator konkursu: Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem, ul. Kościelna 2, 87-630 Skępe, tel. 542877015

2. Cele konkursu:

  • promocja i popularyzacja biblioteki z okazji przypadającego w 2018 r. jubileuszu 70-lecia biblioteki
  • rozwijanie kreatywności
  • integracja mieszkańców z biblioteką
  • wzmacnianie więzi społecznych

Czytaj więcej...