Wiosenne spotkanie czytelnicze z Przedszkolakami w Wiosce

00324 kwietnia na zaproszenie Pani Dyrektor Przedszkola "Pod lipami" Małgorzaty Grzywińskiej w Przedszkolu w Wiosce odbyło się spotkanie czytelnicze, z okazji przypadającego 23 kwietnia Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Lekcję biblioteczną poprowadził Dyrektor skępskiej biblioteki Jerzy Kowalski.

W ramach zajęć uczestnicy spotkania wysłuchali ważnych informacji o książkach - ze szczególnym uwzględnieniem książeczek dla dzieci, kolorowały wiosenne ilustracje z postaciami z bajek, układały puzzle, oglądały przyniesione na zajęcia książeczki oraz wysłuchały bajki dla dzieci o tym jak zachowywać się w trakcie wiosennego spaceru po lesie. Dzieci bardzo aktywnie i radośnie uczestniczyły w zajęciach.

Czytaj więcej...

Gminny Konkurs Recytatorski w Bibliotece

044W tym roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczne w Skępem obchodzi swoje 70 "urodziny".
Z tej okazji większość wydarzeń organizowanych przez Bibliotekę związana jest z upamiętnieniem tego ważnego dla mieszkańców Skępego wydarzenia. Przy każdej okazji fakt założenia biblioteki w roku 1948 jest przypominany i podkreślany.

Czytaj więcej...

Jubileuszowe hasło promujące bibliotekę i czytelnictwo

01027 marca 2018 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Skępem odbyło się wręczenie nagród w Gminnym konkursie na hasło z okazji jubileuszu 70-lecia biblioteki, promujące bibliotekę i czytelnictwo w 2018 roku.

Rok ten dla większości bibliotek w Polsce jest rokiem jubileuszowym. Mija 70 lat od faktu utworzenia bibliotek publicznych w naszym kraju. Dlatego większość imprez organizowanych przez książnicę w Skępem wkomponowanych jest w obchody jubileuszowe.

Czytaj więcej...

Protokół - XVI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Gustawa Zielińskiego

Skępe, dn. 10. 05. 2018 r.

PROTOKÓŁ - wyciąg

z posiedzenia Jury XVI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Gustawa Zielińskiego zorganizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną
w Skępem pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starosty Lipnowskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Skępe.

W dniu 10 maja 2018 r. o godz. 16.00 zebrała się komisja oceniająca (JURY) powołana przez organizatorów protokółem z dnia 10 kwietnia 2018 r. w celu dokonania oceny wierszy nadesłanych na XVI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Gustawa Zielińskiego w Skępem, w składzie:

Czytaj więcej...

Dzieci poznają tradycje wiosenne i wielkanocne ze skępska biblioteką

012Wielkanoc to najważniejsze święto w kościele katolickim. Wyznaczanie daty świąt wiąże sie nierozerwalnie z nastaniem wiosny. W kościołach zachodnich święto przypada w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca. Oznacza to, że Wielkanoc wypada pomiędzy 22 marca a 25 kwietnia.

Jednak dla dzieci ww. kryteria są mało czytelne. Maluchy postrzegają świat bardziej kolorowo niż wskazywałaby na to nauka. Innymi słowy wiosna i Wielkanoc to słońce, kwiatki, ptaszki, pisanki, zajączki, święconka i inne symbole, które pozwalają im zrozumieć - zilustrować otaczający świat oraz pogłębiać wiarę.

Czytaj więcej...

Konkurs recytatorski

PrzechwytywanieRegulamin

Gminnego Konkursu Recytatorskiego

pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skępe

z okazji jubileuszu 70-lecia Biblioteki w Skępem

I Organizatorzy konkursu:

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem

II Cele konkursu:

- Rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie

Czytaj więcej...

Wiosna - piękna i radosna

Wiosna - piękna i radosna

025Po długiej zimie wszyscy czekamy na wiosnę, tę porę roku, gdy wszystko wokół budzi sie do życia, za sprawą słoneczka, które jaśniej świeci i rozpromienia radosne buzie dzieci.

15 marca 2018 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Skępem zagościły dzieci z klas "0" Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skępem wraz z paniami wychowawczyniami Elżbietą Narowską i Sylwią Bartoszewicz.

Tematem lekcji bibliotecznej była wiosna. Spotkanie poprowadził dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem Jerzy Kowalski.

Czytaj więcej...