Poznaję świat

"Poznaję świat" - Gra miejska

(Kulturalne lato w Skępem)

01913 sierpnia 2018 r. odbyły się trzecie zajęcia w ramach programu "Kulturalne lato w Skępem" zorganizowane przez Miejsko-Gminna Bibliotekę Publiczną w Skępem i CKOR w Skępem i CKOR w Wólce.

W tym dniu grupa 51 uczestników brała udział w grze miejskiej pt. "Poznaję świat". Zadaniem dzieci było poszukiwanie i wykonywanie poleceń ukrytych w różnych punktach miasta tj. w sklepach, na tablicach, urzędzie, kościele i innych. W ramach gry dzieci wykonywały zadania, plastyczne, zręcznościowe i inne. Finalnym punktem docelowym było dotarcie do świetlicy CKOR w Skępem i wykonanie końcowego zadania plastycznego. W zajęciach uczestniczyło 51 osób.

 

Galeria

Tam, gdzie szumią knieje...

"Tam, gdzie szumią knieje..." - zajęcia w obozie harcerskim

(Kulturalne lato w Skępem)

02511 lipca 2018 r. odbyły się drugie zajęcia wakacyjne dla dzieci organizowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem, CKOR w Skępem i CKOR w Wólce w ramach programu "Kulturalne lato w Skępem". W zajęciach uczestniczyło 46 dzieci. W tym dniu program spotkania nosił tytuł "Tam, gdzie szumią knieje...". Uczestnicy wraz opiekunami autokarem gminnym udali się nad Jezioro Łęckie na spotkanie z harcerzami z Obwodu Tatrzańskiego ZHR obozującymi w naszej gminie.

Czytaj więcej...

Podziękowania

001

Czytaj więcej...

Chodź, narysuj swój świat

"Chodź, narysuj swój świat" - zajęcia plastyczne

Spotkanie z malarką Jolantą Zaniewską

(Kulturalne lato w Skępem)

0229 lipca odbyły się pierwsze wakacyjne zajęcia dla dzieci z terenu gminy Skępe zorganizowane w ramach akcji "Kulturalne lato w Skępem 2018". Chęć udziału w letniej przygodzie organizowanej przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem, CKOR w Skępem i CKOR w Wólce wyraziło łącznie 70 osób. W pierwszych zajęciach 9 lipca 2018 r. udział wzięły 53 osoby.

Czytaj więcej...

Kulturalne lato w Skępem

262

Czytaj więcej...

Harmonogram zajęć wakacyjnych

Harmonogram zajęć wakacyjnych
pn. Kulturalne lato w Skępem

Czas trwania zajęć od godz. 10.00 do godz. 13.00

(11 lipca zbiórka 9.30,

19 lipca zbiórka 7.45)

9 lipca 2018 - "Chodź, narysuj swój świat" - zajęcia plastyczne - Spotkanie z malarką Jolantą Zaniewską

11 lipca 2018 - "Tam, gdzie szumią knieje..." - zajęcia w obozie harcerskim

13 lipca 2018 - "Poznaję świat" - Gra miejska

16 lipca 2018 - Płonie ognisko i szumią knieje - zajęcia w leśnej szkole w Głęboczku

18 lipca 2018 - "W zdrowym ciele-zdrowe ciele"...- zajęcia sportowe

19 lipca 2018 - Wycieczka do Torunia - Młyn wiedzy: 10.00 - pierwsza grupa warsztaty - "Maszyny Leonarda", 12.00 druga grupa warsztaty - zwiedzanie zamiennie -

Powyższy harmonogram może ulec zmianie z uwagi na warunki pogodowe i inne nieprzewidziane okoliczności

Z biblioteką o prawach dziecka

248Kształtowanie świadomości społecznej i upowszechnianie wiedzy o prawach i obowiązkach człowieka jest niezwykle istotną kwestią. Ma ona wpływ szczególnie w początkowym okresie edukacji. Wówczas kształtuje się osobowość młodego człowieka i poczucie własnej wartości opartej o ścisły schemat praw i obowiązków.

Czytaj więcej...