Dotacja dla biblioteki

027

Czytaj więcej...

Narodowe czytanie 2018

025

Czytaj więcej...

Wycieczka do Torunia

Wycieczka do Torunia - Kulturalne lato w Skępem

09519 sierpnia odbyła się wycieczka dzieci uczestniczących w letnich zajęciach pt. Kulturalne lato w Skępem organizowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem oraz CKOR w Skępem i CKOR w Wólce. W wycieczce wzięło udział 37 dzieci wraz z 4 opiekunami.

Czytaj więcej...

Narodowe czytanie 2018

Narodowe czytanie 2018

0818 września 2018 r. w całej Polsce po raz siódmy odbędzie się akcja "Narodowe Czytanie". Patronat nad imprezą sprawuje Para Prezydencka.

Do akcji po raz kolejny włączyło się Miasto i Gmina Skępe. Organizatorami Narodowego Czytania w naszej gminie jest Urząd Miasta i Gminy w Skępem oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem.

Z uwagi na odbywające się 8 września w naszej gminie uroczystości odpustowe - po uzgodnieniu z Kancelarią Prezydenta RP - w Skępem akcja "Narodowego Czytania" odbędzie się 1 września 2018 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego uczestnictwa w tej patriotycznej akcji promującej czytelnictwo - 1 września 2018 r. - Rynek w Skępem w godz. 10.00- 13.00

Czytaj więcej...

Wspomnienia z wakacji

Wspomnienia z wakacji - Kulturalne lato w Skępem

00318 lipca 2018 roku odbyły się przedostatnie zajęcia z tegorocznych spotkań wakacyjnych dla dzieci w ramach programu pn."Kulturalne lato w Skępem" organizowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem oraz CKOR w Skępem i CKOR w Wólce.

Czytaj więcej...

Mała Książka - Wielki Człowiek

Mała Książka - Wielki Człowiek

mkwc logoMiejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem złożyła wniosek do Instytutu Książki i zakwalifikowała się do programu "Mała Książka - Wielki Człowiek". Wniosek uzyskał pozytywną ocenę Instytutu, dzięki czemu Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki podpisał porozumienie o współpracy w projekcie. Program skierowany jest do dzieci w wieku 3 lat - urodzonych w 2015 r., które zostaną zapisane do Biblioteki w okresie trwania projektu tj. w okresie od września do grudnia. Beneficjentami projektu będą zarówno trzylatki, które są już czytelnikami Biblioteki w Skępem, jak i te, które nimi zostaną w wyniku działań projektowych.

Czytaj więcej...

Płonie ognisko i szumią knieje

Płonie ognisko i szumią knieje - zajęcia w leśnej szkole w Głęboczku

(Kulturalne lato w Skępem)

01616 lipca 2018 r. realizacja programu w ramach zajęć pn."Kulturalne lato w Skępem" organizowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem oraz CKOR w Skępem i CKOR w Wólce stała pod wielkim znakiem zapytania. Nocne opady deszczu i deszczowa pogoda powodowały obawy, iż zajęcia pt. "Płonie ognisko i szumią knieje" w leśnej szkole w Głęboczku mogły się nie odbyć. Miało to również odzwierciedlenie w frekwencji wśród uczestników. Do zajęć przystąpiło 34 dzieci.

Czytaj więcej...