Narodowe Czytanie na Rynku w Skępem

0358 września w całej Polsce odbędzie się 7 edycja "Narodowego Czytania". Patronat nad tą narodową akcją popularyzującą czytelnictwo i piękną, polską literaturę sprawuje para Prezydencka.

Termin "Narodowego Czytania" przypadł w dniu odpustu w Skępem, dlatego organizatorzy, w uzgodnieniu z Kancelarią Prezydenta zorganizowali czytanie 1 września 2018.

Czytaj więcej...

Ważna informacja

Ważna informacja!

Informujemy, iż z uwagi na trwającą aktualnie cały czas okresową inwentaryzację zbiorów w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Skępem - przedłuża się do 28 września 2018 r. termin, w którym Biblioteka nie będzie prowadzić wypożyczeń, ani nie będzie przyjmować zwrotów książek od czytelników.

Dopiero po zakończeniu prac inwentaryzacyjnych wznowiona zostanie obsługa czytelników w zakresie udostępniania i zwrotów zbiorów.

Za utrudnienia przepraszamy

Jerzy Kowalski

Dyrektor M-GBP w Skępem

Narodowe czytanie 2018

025

Czytaj więcej...

Niepodległa dla Wszystkich – Polska – Dobrzyńska – Skępska

037

KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI I RODZICÓW
pt.
„Niepodległa dla Wszystkich – Polska – Dobrzyńska – Skępska”

ORGANIZATOR KONKURSU:
MIEJSKO - GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SKĘPEM - Organizacja konkursu odbywa się w ramach obchodów 26 Europejskich Dni Dziedzictwa 2018 pn.
„NIEPODLEGŁA DLA WSZYSTKICH”

PATRON KONKURSU: BURMISTRZ MIASTA I GMINY SKĘPE
ADRESACI KONKURSU:

  • W KONKURSIE MOGĄ WZIĄĆ UDZIAŁ RODZICE I DZIECI: Z PRZEDSZKOLI, PUNKTÓW PRZEDSZKOLNYCH, ZERÓWEK, SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, SZKÓŁ ŚREDNICH Z TERENU GMINY SKĘPE

Czytaj więcej...

Narodowe czytanie 2018

Narodowe czytanie 2018

0818 września 2018 r. w całej Polsce po raz siódmy odbędzie się akcja "Narodowe Czytanie". Patronat nad imprezą sprawuje Para Prezydencka.

Do akcji po raz kolejny włączyło się Miasto i Gmina Skępe. Organizatorami Narodowego Czytania w naszej gminie jest Urząd Miasta i Gminy w Skępem oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem.

Z uwagi na odbywające się 8 września w naszej gminie uroczystości odpustowe - po uzgodnieniu z Kancelarią Prezydenta RP - w Skępem akcja "Narodowego Czytania" odbędzie się 1 września 2018 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego uczestnictwa w tej patriotycznej akcji promującej czytelnictwo - 1 września 2018 r. - Rynek w Skępem w godz. 10.00- 13.00

Czytaj więcej...

Dotacja dla biblioteki

027

Czytaj więcej...

Mała Książka - Wielki Człowiek

Mała Książka - Wielki Człowiek

mkwc logoMiejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem złożyła wniosek do Instytutu Książki i zakwalifikowała się do programu "Mała Książka - Wielki Człowiek". Wniosek uzyskał pozytywną ocenę Instytutu, dzięki czemu Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki podpisał porozumienie o współpracy w projekcie. Program skierowany jest do dzieci w wieku 3 lat - urodzonych w 2015 r., które zostaną zapisane do Biblioteki w okresie trwania projektu tj. w okresie od września do grudnia. Beneficjentami projektu będą zarówno trzylatki, które są już czytelnikami Biblioteki w Skępem, jak i te, które nimi zostaną w wyniku działań projektowych.

Czytaj więcej...