"W krainie bajek"

01212 października 2018 r. Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem odwiedzili wspaniali goście - Przedszkolaki z Klubu Malucha w Skępem.

W ramach zajęć bibliotecznych dzieci poznały zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych, wysłuchały bajki o Bobie Budowniczym oraz podzieliły się z opiekunami tym, jakie są ich ulubione bajki.

Czytaj więcej...

Wyprawka czytelnicza dla Trzylatków

007Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem uczestniczy w programie "Mała Książka - Wielki Człowiek". Program jest skierowany do dzieci urodzonych w roku 2015.
W ramach projektu każdy trzylatek otrzymuje nieodpłatnie wyprawkę czytelnika w postaci dwóch książek i karty czytelnika, na którą każdorazowo po wizycie nakleja specjalną nalepkę. Po dziesięciu wizytach i zebraniu 10 naklejek każdy uczestnik programu otrzymuje dyplom.

Czytaj więcej...

Wyprawka biblioteczna dla trzylatków

Mała Książka Wielki Człowiek PlakatPo wielkich sukcesach projektu bookstartowego na oddziałach położniczych w całej Polsce Instytut Książki rozpoczyna nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze otrzymają nie tylko rodzice nowo narodzonych dzieci w szpitalach, ale także trzylatki, które odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji.

Czytaj więcej...

Skępe - Nasza "Mała Ojczyzna"

0018 października 2018 r. w Filli SP Skępe w Łąkiem odbyły się biblioteczne zajęcia patriotyczne pt. "Skępe Nasza "Mała Ojczyzna".

W ramach zajęć dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem Jerzy Kowalski opowiedział dzieciom o Skępem. Uczniowie poznali najważniejsze symbole narodowe Polski oraz herb Skępego.

Czytaj więcej...

Europejskie Dni Dziedzictwa w Skępem

172W dniach od 15 do 16 września 2018 r. w skępskim klasztorze odbyła się wystawa pt: "Niepodległa dla Wszystkich - Polska - Dobrzyńska - Skępska" zorganizowana z okazji 26 obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem.

Na ekspozycji wykorzystano wszelkie dostępne materiały zdjęcia, publikacje, prace plastyczne dzieci i inne związane z setną rocznicą odzyskania niepodległości Polski - niepodległości w każdym obszarze. Zarówno na płaszczyźnie walki o niepodległość w czasach zaborów, jak i późniejszej walki o jej utrzymanie i troski o rozwój lokalnych małych ojczyzn.

Czytaj więcej...

Sto pocztówek z okazji niepodległości Polski

 279

KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI I RODZICÓW

pt. Sto pocztówek z okazji niepodległości Polski

 

ORGANIZATOR KONKURSU - MIASTO I GMINA SKĘPE:

- Centrum Kulturalno-Oświatowo-Rekreacyjne w Skępem

- Centrum Kulturalno-Oświatowo-Rekreacyjne w Wólce

- Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem

PATRON KONKURSU: BURMISTRZ MIASTA i GMINY SKĘPE

Czytaj więcej...

Wystawa prac

10135Serdecznie zapraszamy mieszkańców Miasta i Gminy Skępe do zwiedzania wystawy pt. "Niepodległa dla Wszystkich – Polska – Dobrzyńska – Skępska” zorganizowanej w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w Kościele i Klasztorze Ojców Bernardynów w Skępem w dniach od 14-16 września 2018 r.

Jednocześnie informujemy uczestników konkursu plastycznego zorganizowanego dla dzieci i rodziców pt. "Niepodległa dla Wszystkich – Polska – Dobrzyńska – Skępska”, iż wręczenie nagród uczestnikom odbędzie się w niedzielę 16 września 2018 r. po Mszy Św., która odbędzie się o godz. 11.30.

Serdecznie zapraszamy