Przedszkolaki na święcie Pluszowego Misia w Bibliotece w Skępem

001Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem od wielu lat organizuje spotkania w ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia, który swoje urodziny obchodzi 25 listopada. W tym roku urodziny misia przypadły w niedzielę. Z tej okazji w gościnę do skępskiej książnicy 29 listopada 2018 r. przybyły dzieci wraz z opiekunami z dwóch niepublicznych placówek przedszkolnych tj. z "Klubu Malucha" i "Nad Rzeczką" - działających na terenie Skępego.

Czytaj więcej...

Z biblioteką o pluszowym misiu

01126 listopada w Łąkiem, w filii skępskiej szkoły podstawowej odbyła się lekcja biblioteczna. Na zaproszenie pań nauczycielek Aleksandry Welenc i Sylwii Bartoszewicz zajęcia poprowadził dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki w Skępem Jerzy Kowalski. Tematem spotkania były Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia przypadające co roku 25 listopada.

Czytaj więcej...

Podsumowanie konkursu

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się we wtorek 13 listopada 2018 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Skępe o godzinie 15.30, na które serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników konkursu.

Protokół z konkursu

Sto pocztówek z okazji niepodległości Polski

20613 listopada 2018 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Skępe odbyło się wręczenie nagród uczestnikom Konkursu plastycznego dla dzieci i rodziców pt." Sto pocztówek z okazji niepodległości Polski. Konkurs został zorganizowany przez Bibliotekę w Skępem oraz CKOR w Skępem i CKOR w Wólce. W plastycznych zmaganiach wzięło udział 74 uczestników. Prace konkursowe oceniła Komisja w składzie Anna Olszewska, Małgorzata Matuszczak, Katarzyna Błaszkiewicz i Jerzy Kowalski.

Czytaj więcej...

Patriotycznie o Skępem

02916 października 2018 r. Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem
Jerzy Kowalski gościł z wizytą u uczniów kl. "0" Szkoły Podstawowej im . Gustawa Zielińskiego
w Skępem.

Czytaj więcej...

Jesień barwami malowana - dary jesieni

00119 listopada 2018 r. na zaproszenie dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem Jerzego Kowalskiego do Biblioteki przybyli uczniowie kl. III wraz z wychowawczynią Anna Leśniewską. Uczniowie w sali konferencyjnej uczestniczyli w lekcji pt. "Jesień barwami malowana - dary jesieni".

Czytaj więcej...

Skępe... w niepodległej

025Wraz z nastaniem nowego roku szkolnego Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem podjęła aktywną współpracę z jednostkami oświatowymi Miasta i Gminy Skępe. W miesiącu październiku odbyło się szereg spotkań i lekcji bibliotecznych. Z uwagi na obchodzony w tym roku jubileusz 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości spotkania miały charakter patriotyczny.

Czytaj więcej...