Ferie w Skępem

178

Czytaj więcej...

Mikołajkowe czytanie bajek ze skępską biblioteką

079W dniach od 4 do 10 grudnia z okazji imienin Mikołaja dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem jako pomocnik Świętego Mikołaja odwiedził dzieci w przedszkolach na terenie Miasta Gminy Skępe.

4 grudnia odbyły sie dwie lekcje biblioteczne: w Przedszkolu "Pod Lipami" w Wiosce i Niepublicznym Przedszkolu "Klub Malucha w Skępem". 7 grudnia pomocnik Mikołaja zawitał do Niepublicznego Punktu Przedszkolnego "Nad Rzeczką" w Skępem. 10 grudnia spotkał się z dziećmi w Przedszkolu im. "Ewy Szelburg-Zarembiny w Skępem i w szkole w Łąkiem.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki na święcie Pluszowego Misia w Bibliotece w Skępem

001Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem od wielu lat organizuje spotkania w ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia, który swoje urodziny obchodzi 25 listopada. W tym roku urodziny misia przypadły w niedzielę. Z tej okazji w gościnę do skępskiej książnicy 29 listopada 2018 r. przybyły dzieci wraz z opiekunami z dwóch niepublicznych placówek przedszkolnych tj. z "Klubu Malucha" i "Nad Rzeczką" - działających na terenie Skępego.

Czytaj więcej...

Życzenia

Przechwytywanie

Z biblioteką o pluszowym misiu

01126 listopada w Łąkiem, w filii skępskiej szkoły podstawowej odbyła się lekcja biblioteczna. Na zaproszenie pań nauczycielek Aleksandry Welenc i Sylwii Bartoszewicz zajęcia poprowadził dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki w Skępem Jerzy Kowalski. Tematem spotkania były Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia przypadające co roku 25 listopada.

Czytaj więcej...

Wszystkie drogi prowadzą do....Skępego

00229 listopada 2018 r. na zaproszenie wychowawczyni kl. "Ib" Aliny Sobocińskiej w Szkole Podstawowej w Skępem gościł Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem Jerzy Kowalski.

Spotkanie miało charakter patriotycznej lekcji o Skępem. W trakcie lekcji dzieci poznały historię i legendy Skępego. Dowiedziały się dlaczego Skępe ma właśnie taką swoją nazwę.

Czytaj więcej...

Sto pocztówek z okazji niepodległości Polski

20613 listopada 2018 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Skępe odbyło się wręczenie nagród uczestnikom Konkursu plastycznego dla dzieci i rodziców pt." Sto pocztówek z okazji niepodległości Polski. Konkurs został zorganizowany przez Bibliotekę w Skępem oraz CKOR w Skępem i CKOR w Wólce. W plastycznych zmaganiach wzięło udział 74 uczestników. Prace konkursowe oceniła Komisja w składzie Anna Olszewska, Małgorzata Matuszczak, Katarzyna Błaszkiewicz i Jerzy Kowalski.

Czytaj więcej...