Harmonogram zajęć dla dzieci pn. "Kulturalne Ferie w Skępem 2020"

Harmonogram zajęć dla dzieci pn. "Kulturalne Ferie w Skępem 2020"

 

27.01.2020 r.- Poniedziałek 10.00- 13.00 - "Chodź namaluj mój świat" - zajęcia plastyczne - dzieci spotykają się w CKOR w Skępem - Organizator CKOR w Skępem i CKOR w Wólce

28.01.2020 - Wtorek - godz. 9.45-15.00 - "Moc atrakcji: pokój zagadek, symulator Rajdu VR, Fotobudka i inne" - dzieci spotykają się w CKOR w Skępem - Organizator MIG Skępe oraz M-GKRPA w Skępem - dzieci spotykają się w CKOR w Skępem

Czytaj więcej...

Kulturalne ferie w Skępem

075

Czytaj więcej...

Urodziny Pluszowego Misia ze skępską biblioteką

Urodziny Pluszowego Misia ze skępską biblioteką

00825 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skępem odbyła się lekcja biblioteczna. Na zaproszenie pań nauczycielek Sylwii Bartoszewicz i Elżbiety Narowskiej zajęcia poprowadził dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki w Skępem Jerzy Kowalski. Tematem spotkania były Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Czytaj więcej...

Mikołajkowe czytanie bajek 2019

001Grudzień to miesiąc, jednoznacznie kojarzony z Mikołajem i Świętami Bożego Narodzenia. Tradycją od wielu lat jest, iż w tym czasie najmłodsi mieszkańcy Gminy Skępe uczestniczą w Mikołajkowym czytaniu bajek organizowanym przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem. W rolę pomocnika Świętego Mikołaja wciela się dyrektor Biblioteki Jerzy Kowalski, który na zaproszenie szkół i przedszkoli odwiedza najmłodsze dzieci. W trakcie zajęć opowiada maluchom o tradycjach bożonarodzeniowych i wspólnie z dziećmi wymienia się wiedzą nt. oczekiwanego przez wszystkich w święta Mikołaja.

Czytaj więcej...

Urodziny Pluszowego Misia w Przedszkolu "Nad Rzeczką"

Urodziny Pluszowego Misia w Przedszkolu "Nad Rzeczką"

02726 listopada 2019 r. na zaproszenie dyrektora Niepublicznego Punktu Przedszkolnego "Nad Rzeczką" w Skępem w placówce tej gościł przedstawiciel skępskiej biblioteki Jerzy Kowalski. Okazją do spotkania z maluchami był obchodzony 25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia. W trakcie wizyty dzieci poznały genezę obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. Wysłuchały bajek o misiu czytanych przez dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem Jerzego Kowalskiego. Dużo radości maluchom sprawiło dmuchanie kolorowych balonów i kolorowanie ilustracji z motywem Kubusia Puchatka oraz niedźwiedzia z bajki "Masza i niedźwiedź". W nagrodę za wspaniale wykonane prace każdy uczestnik zajęć otrzymał od przybyłego gościa słodki podarek.

Na zakończenie dzieci pozowały do wspólnej fotografii i wręczyły gościowi podziękowanie za pouczającą wizytę.

GALERIA

Życzenia

życzenia BN 2019 jpeg

Barwy biało-czerwone brzmią jak niepodległość - podsumowanie

Barwy biało-czerwone brzmią jak niepodległość

00712 listopada w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Skępe odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu pt. "Barwy biało-czerwone brzmią jak niepodległość". Konkurs został zorganizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skępe z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Na konkurs nadesłane zostały 53 prace plastyczne. Jury pod przewodnictwem Anny Olszewskiej w skład którego weszli pracownicy skępskiej biblioteki Urszula Małkiewicz i Jerzy Kowalski przyznało nagrody i wyróżnienia, które laureatom wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Skępe wraz z komisją oceniającą.

Czytaj więcej...