Pierwsze czytanki dla ...

Zapraszamy do Biblioteki w Skępem po odbiór wyprawki małego Czytelnika

004„PIERWSZE CZYTANKI DLA…” PRZEDSZKOLAKA – kolejna odsłona kampanii Mała książka - wielki człowiek, organizowanej przez Instytut Książki.

Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki otrzyma w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki.

Czytaj więcej...

Zaproszenie

001

Czytaj więcej...

Kulturalne lato w Skępem 2019

Kulturalne lato w Skępem 2019

016W dniach od 8 do 23 lipca w Mieście i Gminie Skępe odbyły się zajęcia dla dzieci pn. "Kulturalne Lato w Skępem 2019" zorganizowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem oraz Centrum Kulturalno-Oświatowo-Rekreacyjne w Skępem i Centrum Kulturalno-Oświatowo-Rekreacyjne w Wólce. Do udziału w zajęciach zgłosiło się blisko 50 uczestników z terenu Gminy Skępe oraz dzieci przebywające na letnim wypoczynku w naszej gminie. W posczególnych spotkaniach uczestniczyło od 20 do 30 dzieci.

Czytaj więcej...

Narodowe Czytanie 2019

0527 września w całej Polsce odbędzie się 8 edycja "Narodowego Czytania". Patronat nad tą narodową akcją popularyzującą czytelnictwo i piękną, polską literaturę sprawuje para Prezydencka.

Termin "Narodowego Czytania" przypadł w tym roku w dniu odpustu w Skępem, dlatego organizatorzy, w uzgodnieniu z Kancelarią Prezydenta zorganizowali czytanie 31 sierpnia 2019 r.

Czytaj więcej...

Zajęcia wakacyjne 2019

042

Czytaj więcej...

Nowele Polskie

003

Czytaj więcej...

XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Gustawa Zielińskiego w Skępem

0928 czerwca 2019 r. w Miasto i Gmina Skępe za sprawą XVII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Gustawa Zielińskiego gościło młodych poetów, którzy przyjechali na galę wręczenia nagród z najdalszych krańców Polski. To poetyckie wydarzenie organizowane jest przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starosty Lipnowskiego i Burmistrza Miasta i Gminy Skępe. W tym roku na konkurs nadesłanych zostało 50 zestawów wierszy przez uczestników w wieku od 10 do 21 lat.

Czytaj więcej...