Harmonogram zajęć wakacyjnych

Harmonogram zajęć wakacyjnych
pn. Kulturalne lato w Skępem

Czas trwania zajęć od godz. 10.00 do godz. 13.00

(11 lipca zbiórka 9.30,

19 lipca zbiórka 7.45)

9 lipca 2018 - "Chodź, narysuj swój świat" - zajęcia plastyczne - Spotkanie z malarką Jolantą Zaniewską

11 lipca 2018 - "Tam, gdzie szumią knieje..." - zajęcia w obozie harcerskim

13 lipca 2018 - "Poznaję świat" - Gra miejska

16 lipca 2018 - Płonie ognisko i szumią knieje - zajęcia w leśnej szkole w Głęboczku

18 lipca 2018 - "W zdrowym ciele-zdrowe ciele"...- zajęcia sportowe

19 lipca 2018 - Wycieczka do Torunia - Młyn wiedzy: 10.00 - pierwsza grupa warsztaty - "Maszyny Leonarda", 12.00 druga grupa warsztaty - zwiedzanie zamiennie -

Powyższy harmonogram może ulec zmianie z uwagi na warunki pogodowe i inne nieprzewidziane okoliczności

Podziękowania

001

Czytaj więcej...

XVI OKP im. Gustawa Zielińskiego

Gala wręczenia nagród laureatom XVI Ogólnopolskiego Konkursu
Poetyckiego im. Gustawa Zielińskiego

044

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem już po raz szesnasty zorganizowała ogólnopolskie, poetyckie zmagania dla dzieci i młodzieży. W dniu 9 czerwca do Skępego przyjechali wraz z rodzicami i nauczycielami młodzi poeci z całej Polski - laureaci XVI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Gustawa Zielińskiego.

Czytaj więcej...

Kulturalne lato w Skępem

262

Czytaj więcej...

Lekcja biblioteczna z jubileuszową laurką dla biblioteki

010Rok szkolny 2017/2018 w działalności Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem obfitował w szereg spotkań i lekcji bibliotecznych dla dzieci. 24 maja 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie najmłodszych mieszkańców gminy z książką. Na zaproszenie pań wychowawczyń kl."0" Elżbiety Narowskiej i Sylwii Bartoszewicz u uczniów gościł dyrektor skępskiej Biblioteki Jerzy Kowalski. W trakcie zajęć dzieci przeglądały kolorowe książeczki. Wysłuchały bajeczki Anity Głowińskiej zachęcającej do korzystania z biblioteki pt. "Kicia Kocia w bibliotece". Dowiedziały się jaką rolę pełni biblioteka w życiu człowieka. W trakcie dyskusji poruszono temat jubileuszu 70 lecia, który w tym roku obchodzi skępska książnica - która jest jedną z najstarszych instytucji kulturalno-oświatowych działających na terenie Miasta i Gminy Skępe. Z tej okazji dzieci przygotowały okolicznościowe laurki i kolorowały obrazki związane z tematyką jubileuszową.

Czytaj więcej...

Z biblioteką o prawach dziecka

248Kształtowanie świadomości społecznej i upowszechnianie wiedzy o prawach i obowiązkach człowieka jest niezwykle istotną kwestią. Ma ona wpływ szczególnie w początkowym okresie edukacji. Wówczas kształtuje się osobowość młodego człowieka i poczucie własnej wartości opartej o ścisły schemat praw i obowiązków.

Czytaj więcej...

Jubileuszowe spotkanie z przedszkolakami

010W tym roku Publiczne Przedszkole w Skępem im. Ewy Szelburg-Zarembiny obchodzi jubileusz 30-lecia. Kolejną jednostką świętującą swoje urodziny jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem, która jest jedną z najstarszych placówek kulturalno-oświatowych na działających na terenie gminy. Została założona w roku 1948, tak więc w tym roku przypada jej okrągły 70 jubileusz. W swej codziennej pracy te dwie jednostki łączy wzorowa współpraca. Dzieci często odwiedzają bibliotekę, zaś biblioteka odwzajemnia się maluchom częstymi wizytami i zajęciami w Przedszkolu.

Czytaj więcej...