Nowele Polskie

003

Czytaj więcej...

Kulturalne lato w Skępem 2019

Kulturalne lato w Skępem 2019

016W dniach od 8 do 23 lipca w Mieście i Gminie Skępe odbyły się zajęcia dla dzieci pn. "Kulturalne Lato w Skępem 2019" zorganizowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem oraz Centrum Kulturalno-Oświatowo-Rekreacyjne w Skępem i Centrum Kulturalno-Oświatowo-Rekreacyjne w Wólce. Do udziału w zajęciach zgłosiło się blisko 50 uczestników z terenu Gminy Skępe oraz dzieci przebywające na letnim wypoczynku w naszej gminie. W posczególnych spotkaniach uczestniczyło od 20 do 30 dzieci.

Czytaj więcej...

Gustaw Zieliński - patriota, poeta i dobry gospodarz

Gustaw Zieliński - patriota, poeta i dobry gospodarz

0064 czerwca w ramach obchodów "Dnia Patrona Szkoły" w Szkole Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skępem odbyło się spotkanie uczniów wszystkich ostatnich klas szkoły podstawowej i gimnazjum z dyrektorem Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej Jerzym Kowalskim.

Czytaj więcej...

Zajęcia wakacyjne 2019

042

Czytaj więcej...

Źródła wiedzy

Źródła wiedzy

00230 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Czermnie odbyły się zajęcia biblioteczne pt. Źródła wiedzy". Celem lekcji, która poprowadził dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem Jerzy Kowalski było nauczenie uczniów umiejętności posługiwania się danymi i wskazanie ścieżki poszukiwania właściwych i wiarygodnych źródeł wiedzy, niezbędnych w procesie edukacji.

Czytaj więcej...

XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Gustawa Zielińskiego w Skępem

0928 czerwca 2019 r. w Miasto i Gmina Skępe za sprawą XVII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Gustawa Zielińskiego gościło młodych poetów, którzy przyjechali na galę wręczenia nagród z najdalszych krańców Polski. To poetyckie wydarzenie organizowane jest przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starosty Lipnowskiego i Burmistrza Miasta i Gminy Skępe. W tym roku na konkurs nadesłanych zostało 50 zestawów wierszy przez uczestników w wieku od 10 do 21 lat.

Czytaj więcej...

XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Gustawa Zielińskiego - protokół

Skępe, dn. 11. 05. 2019 r.

PROTOKÓŁ- wyciąg

z posiedzenia Jury XVII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Gustawa Zielińskiego zorganizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną
w Skępem pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starosty Lipnowskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Skępe.

W dniu 11 maja 2019 r. o godz. 14.00 zebrała się komisja oceniająca (JURY) powołana przez organizatorów protokółem z dnia 10 kwietnia 2019 r. w celu dokonania oceny wierszy nadesłanych na XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Gustawa Zielińskiego w Skępem, w składzie:

Czytaj więcej...