Urodziny Pluszowego Misia ze skępską biblioteką

00825 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skępem odbyła się lekcja biblioteczna. Na zaproszenie pań nauczycielek Sylwii Bartoszewicz i Elżbiety Narowskiej zajęcia poprowadził dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki w Skępem Jerzy Kowalski. Tematem spotkania były Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia.

W ramach zajęć dzieci wysłuchały informacji o historii powstania pluszowego misia, układały z puzzli ilustracje przedstawiające ich ulubionego pluszaka, oraz kolorowały ilustracje z motywem z bajek, w których głównym bohaterem jest postać misia. W nagrodę za pokolorowanie ilustracji dzieci otrzymały od przybyłego gościa słodki podarek. Dużo radości dzieciom przyniosło dmuchanie kolorowych balonów.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w lekcji i chętnie odpowiadały na zadawane przez prowadzącego pytania. Na zakończenie tradycyjnie lekcję uwieczniono na wspólnej fotografii. Dzieci wręczyły dyrektorowi biblioteki Dyplom przyjaciela pluszowego misia. Można sądzić, że zajęcia uczniom bardzo się podobały, gdyż z radością pytały "czy pan do nas jutro też przyjdzie na zajęcia?"