Barwy biało-czerwone brzmią jak niepodległość - podsumowanie

Barwy biało-czerwone brzmią jak niepodległość

00712 listopada w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Skępe odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu pt. "Barwy biało-czerwone brzmią jak niepodległość". Konkurs został zorganizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skępe z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Na konkurs nadesłane zostały 53 prace plastyczne. Jury pod przewodnictwem Anny Olszewskiej w skład którego weszli pracownicy skępskiej biblioteki Urszula Małkiewicz i Jerzy Kowalski przyznało nagrody i wyróżnienia, które laureatom wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Skępe wraz z komisją oceniającą.

Wszystkie prace plastyczne uczestników konkursu zostały wyeksponowane w postaci wystawy w czasie trwania konkursu. Nagrodzone prace można było podziwiać w trakcie gminnych obchodów Święta Niepodległości w skępskim klasztorze 11 listopada.

Pierwsza kategoria „przedszkola i klasy zerowe” :

I miejsce - Laura Odziemczyk (Przedszkole "Pod lipami" w Wiosce)
II miejsce - Aleksandra Buczek (Przedszkole im. E. Szelburg - Zarembiny w Skępem)
II miejsce - Anastazja Godlewska (Przedszkole "Pod lipami" w Wiosce)
III miejsce - Antoś Moderski (Przedszkole im. E. Szelburg - Zarembiny w Skępem)
III miejsce - Artur i Oskar Mądrzyccy (Szkoła Podstawowa im. G. Zielińskiego w Skępem)
III miejsce - Izabela Bogdanowicz (Szkoła Podstawowa im. G. Zielińskiego w Skępem)

Wyróżnienia :  Maja Kalksztejn, Magdalena Sobocińska, Zuzanna Dudzińska

Druga kategoria „szkoły podstawowe klasy I - III” :

I miejsce – Marcel Sztuczyński (Szkoła Podstawowa im. G. Zielińskiego w Skępem)

II miejsce - Wojciech Dudziński (Szkoła Podstawowa im. G. Zielińskiego w Skępem)

III miejsce Antoni Czajkowski (Szkoła Podstawowa im. G. Zielińskiego w Skępem)

Wyróżnienia: Eliza Tucholska, Nikodem Gładkowski (Szkoła Podstawowa im. G. Zielińskiego w Skępem)

Trzecia kategoria „szkoły podstawowe klasy IV - VIII ” :

I miejsce – Filip Przybyszewski (Szkoła Podstawowa im. G. Zielińskiego w Skępem)
I miejsce - Adam Kalksztejn (Szkoła Podstawowa w Wólce)
II miejsce - Kalina Brzozowska (Szkoła Podstawowa w Wólce)
II miejsce - Mateusz Rybacki - (Szkoła Podstawowa w Czermnie)
III miejsce - Julia Redecka (Szkoła Podstawowa w Czermnie)

Przyznano dwie nagrody specjalne za prace dostarczone na konkurs, jednak nie mieszczące się w kryteriach przewidzianych w regulaminie.

Nagroda specjalna : Katarzyna Dudzińska - Zespół Szkół w Skępem i praca zbiorowa uczniów klasy Ic Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skępem.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorów. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem.