Międzynarodowy dzień kropki

Międzynarodowy dzień kropki - zajęcia biblioteczne

00718 września 2019 roku odbyły się zajęcia biblioteczne, w których uczestniczyli uczniowie klas 0 szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skępem. Na zaproszenie wychowawczyń klas 0 pań Sylwii Bartoszewicz i Elżbiety Narowskiej lekcję biblioteczną poprowadził Dyrektor Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem Jerzy Kowalski. Dnia 15 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. jest to święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Święto to ma związek z książką "Kropka" Petera H. Reynoldsa, która zapoczątkowała obchody tego święta na całym świecie.

W ramach zajęć dzieci poznały pojęcie kropki, jako znaku graficznego oraz zauważyły wieloznaczność i wszechstronne zastosowanie zarówno znaku, jak i samego wyrazu. Dyrektor Biblioteki opowiedział dzieciom opowieść o dziewczynce, która dzięki kropce uwierzyła we własne zdolności i odkryła w sobie drzemiący talent.

W ramach zajęć dzieci kolorowały obrazki grzybów i liści z motywem kropki, opowiadały prowadzącemu o swoich spostrzeżeniach nt. zastosowania kropek w życiu codziennym. Na zakończenie mali uczniowie narysowali na czystej kartce własną kropkę, wzorem dziewczynki z opowiadania Petera H. Reynoldsa.

Galeria -->