Narodowe Czytanie 2019

0527 września w całej Polsce odbędzie się 8 edycja "Narodowego Czytania". Patronat nad tą narodową akcją popularyzującą czytelnictwo i piękną, polską literaturę sprawuje para Prezydencka.

Termin "Narodowego Czytania" przypadł w tym roku w dniu odpustu w Skępem, dlatego organizatorzy, w uzgodnieniu z Kancelarią Prezydenta zorganizowali czytanie 31 sierpnia 2019 r.

Organizatorami tej narodowej akcji w Skępem było Miasto i Gmina Skępe wespół ze skępską Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną. Lokalnie patronat nad impreza sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Skępe.

W tym roku decyzją pary prezydenckiej w ramach akcji czytane są Nowele Polskie. Jak zwykle impreza w Skępem odbyła się w centrum miasta przy fontannie.

Każdy z uczestników czytania z rąk Burmistrza otrzymał certyfikat zaświadczający o uczestnictwie w akcji. Mieszkańcy chętnie pieczętowali przyniesione książki oraz otrzymane certyfikaty specjalną, okolicznościową pieczęcią nadesłaną do skępskiej Biblioteki z Kancelarii Prezydenta RP.

Organizatorzy "Narodowego Czytania" zorganizowanego na Rynku w Skępem serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za liczny udział w imprezie. Akcja ta, z roku na rok budzi w Skępem coraz większe zainteresowanie mieszkańców. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji, która odbędzie się za rok.