Gustaw Zieliński - patriota, poeta i dobry gospodarz

0064 czerwca w ramach obchodów "Dnia Patrona Szkoły" w Szkole Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skępem odbyło się spotkanie uczniów wszystkich ostatnich klas szkoły podstawowej i gimnazjum z dyrektorem Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej Jerzym Kowalskim.

Tematem wiodącym wykładu opartego o prezentację multimedialną przygotowaną przez bibliotekę w Skępem, wygłoszonego w trakcie spotkania z młodzieżą był "Gustaw Zieliński - patriota, poeta dobry gospodarz".

Uczniowie przypomnieli sobie postać Gustawa Zielińskiego. Dowiedzieli się wielu nieznanych dotąd faktów z życia poety. Na podstawie fragmentu "Kirgiza" poznali jego twórczość. Wysłuchali informacji o organizowanym od siedemnastu lat przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim, którego patronem jest Gustaw Zieliński.

W trakcie spotkania podsumowane zostały konkursy wiedzowe zorganizowane wcześniej w szkole. Nagrodzeni uczniowie otrzymali od dyrektora biblioteki pokonkursowe zbiorki poetyckie pt. "Świtanie wszechczasu" z teksami nagodzonymi w konkursie poetyckim w latach ubiegłych.

Organizatorami spotkania były panie Edyta Czachorowska i Edyta Cymerman.