Źródła wiedzy

00230 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Czermnie odbyły się zajęcia biblioteczne pt. Źródła wiedzy". Celem lekcji, która poprowadził dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem Jerzy Kowalski było nauczenie uczniów umiejętności posługiwania się danymi i wskazanie ścieżki poszukiwania właściwych i wiarygodnych źródeł wiedzy, niezbędnych w procesie edukacji.

W trakcie zajęć uczniowie przypomnieli sobie umiejętność posługiwania się słownikiem i encyklopedią. Omówione zostały źródła danych dostarczające informacji człowiekowi w jego codziennym życiu tj. prasa, telewizja i tzw. codzienność czyli doświadczenie.

Dużo czasu w trakcie zajęć poświęcone zostało na omówienie nowoczesnych technik pozyskiwania danych przy użyciu Internetu. Uczniowie dowiedzieli się, na które źródła danych należy zwrócić uwagę i jak selekcjonować wiadomości dostarczane przez różne portale internetowe aby ich wiarygodność była jak największa.

Organizatorem spotkania był nauczyciel Szkoły Podstawowej w Czermnie pan Marek Rumiński. Zajęcia zorganizowane zostały w dwóch blokach lekcyjnych, w których uczestniczyło większość uczniów szkoły.