Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

1092 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji w Filii Szkoły Podstawowej w Łąkiem gościł dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem Jerzy Kowalski. Tematem przewodnim zajęć bibliotecznych była książka, ze szczególnym podkreśleniem literatury dla najmłodszych.

W ramach lekcji dzieci dowiedziały się szeregu informacji nt. przypadającego w tym dniu, ważnego święta książki. W oparciu o prezentację multimedialną poznały historię i budowę książki. Nauczyły sie korzystać z encyklopedii i słownika. Obejrzały propozycje książkowe skępskiej biblioteki dla najmłodszych. Na zakończenie kolorowały ilustracje z motywem książki dla dzieci.

Spotkanie w znacznym stopniu ubogaciło wiedzę uczniów nt. książki. Duże zaciekawienie i aktywność dzieci pozwalają sądzić, że czas spędzony z książką w trakcie lekcji nie będzie czasem straconym.