Kulturalne ferie w Skępem - podsumowanie

074W dniach od 14 do 18 stycznia w Mieście i Gminie Skępe odbyła się kolejna edycja programu "Kulturalne ferie w Skępem". Zajęcia zorganizowane zostały przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem, CKOR w Skępem i CKOR w Wólce. Do udziału zgłosiło sie 74 dzieci z terenu Gminy Skępe.

W pierwszym dniu w spotkaniu uczestniczyło 68 uczestników. W trakcie zajęć dzieci uczestniczyły w grach i zabawach integracyjnych oraz wykonały pracę plastyczno-techniczną metodą decupage

W drugim dniu na "Kulturalne Ferie w Skępem" przybyło 67 osób. W programie zajęć na wtorkowe spotkanie organizatorzy przygotowali dla dzieci gry i zabawy w parach i w grupie oraz zajęcia plastyczne, których celem było przygotowanie maski karnawałowej.

W środę 16 stycznia 66 uczestników zajęć wzięło udział w wycieczce autokarowej do Stróżewka koło Płocka. W podróż wyruszyły dwa autokary wioząc dzieci i opiekunów do Centrum Zabaw Happy Park.

W czwartkowym spotkaniu 17 stycznia wzięło udział 54 dzieci. W ramach zajęć dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, grach i zabawach ruchowych oraz modelowaniu kolorowych balonów.

Piątek 18 stycznia był ostatnim dniem zajęć. W tym dniu do dzieci przybyli aktorzy z teatru Edu-Artis z Krakowa z przedstawienie edukacyjnym zachęcającym do czytania pt. "Co w trawie piszczy? Po przedstawieniu w drugiej części programu odbyły się gry i zabawy ruchowe.

Przez cały tydzień spotkań na uczestników czekały słodycze i napoje, z którymi dzieci chętnie się częstowały.

W tym roku w zimowych zajęciach w Skępem uczestniczyła wyjątkowo duża grupa uczestników. Bogaty program i miła atmosfera oraz wielkie zaangażowanie opiekunów w prowadzenie spotkań sprawiły, iż dzieci spędziły ferie radośnie i bezpiecznie.

Galeria --->