Wszystkie drogi prowadzą do....Skępego

00229 listopada 2018 r. na zaproszenie wychowawczyni kl. "Ib" Aliny Sobocińskiej w Szkole Podstawowej w Skępem gościł Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem Jerzy Kowalski.

Spotkanie miało charakter patriotycznej lekcji o Skępem. W trakcie lekcji dzieci poznały historię i legendy Skępego. Dowiedziały się dlaczego Skępe ma właśnie taką swoją nazwę.

W oparciu o prezentację zdjęć w wersji multimedialnej wyruszyły na wędrówkę po Skępem poznając jego najważniejsze miejsca i zabytki. Wysłuchały opowieści o rycerskim rodzie Kościeleckich i patriotycznej rodzinie Zielińskich. Dowiedziały się jakie herby Skępego funkcjonowały na przestrzeni dziejów oraz co trzeba robić, aby być lokalnym patriotą i jak należy rozumieć znaczenie słów "mała ojczyzna". Wszakże wszystkim wiadomo, że "wszystkie drogi prowadzą do....Skępego"

Na zakończenie dzieci chętnie pozowały do wspólnej fotografii ubogacone wiedzą i bibliotekarskim spojrzeniem na historię naszego miasta przekazanym im przez dyrektora biblioteki.